Denik Ostravaka

Denik Ostravaka Originální název: Denik Ostravaka

Repronis - 2005
ISBN: 80-7329-088-X

Repronis (2005) 80-7329-088-X 81

Nenáročné humorně laděné zápisky jsou mozaikou všedních událostí z osobního života jejich autora, doplněných jeho svéráznými reakcemi na současné dění v Ostravě. Humor zprostředkovává především důsledně používaný svérázný ostravský dialekt. (Založil/a: vandrak)

wwwhisk@s
  1. 4. 2013, 21:02
Tak s některými obraty jsem si tu opravdu nevěděla rady... Ale je to super, že člověk ví, že i tohle je vlastně čeština a uvědomí si, jak složité to musí být se ji učit:D
moonchild
  26. 8. 2013, 17:50
Kniha na zpravení nálady.Smála jsem se jak kůn.Jeden den strávil v hospodě u mého domu a mám podezření kdo to je.
Jandovka
  27. 3. 2013, 10:03
Jakožto člověk s ostravskými kořeny jsem se občas opravdu bavila. Jedná se o vyloženě oddychovou knížku, takže rozhodně žádný zázrak, co se týče jednotlivých zápletek. Ale s tím autor pravděpodobně počítal a jako zábavné čtení pro chvíle, kdy má člověk všeho "tak akorát" se tenoučká publikace velice vydařila.
AkzuzkA
  16. 11. 2016, 21:13
Odpočinková knížečka, vtipně napsaná. Vzhledem k tomu, že mám pár přátel z Ostravy, nedělalo mi vůbec problémy se do "ostravskeho" dialektu začíst. :)
Peeters
  4. 6. 2013, 1:08
Kniha na siestu, pro dobrou náladu. Je zajímavé, že jsme tak malá země a já stejně některým pasážím vůbec nerozuměl. Mimochodem, už někdo objevil toho cypa ostravskeho? :D