Jiné právo literární

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Auditorium - 2011
ISBN: 978-80-87284-16-2

Auditorium (2011) 978-80-87284-16-2 408

Úsměvné fejetony nejen o literatuře, psané renomovanými právníky (soudci Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu, učiteli právnických fakult ad.). (Založil/a: bleyamblle)

prkali
  14. 5. 2016, 17:39
tohle jsem taky nečetla, ale četl to Tomáš Němeček z Lidových novin a o některé vybrané kousky se podělil:
- Jan Lata právně rozebírá lidové písně z Horňáčka a všímá si, že Brno "není v lidové písni místem nijak pozitivním - buď se v něm odpykává tret nebo tam odvádějí rekruty". (Viz např.: Ja som si myslela, že budem panenkú, ej, a včíl mosím sedět v Brně na Špilberku.)
- Martin Bílý zkoumá právní problémy ve sci-fi a fantazy literatuře. Například v Ankh-Morporku, městě z Pratchettova cyklu Zeměplocha, existují cechy zlodějů, vrahů i právníků. V čele právníků je zombie, pamatuje si totiž všechnu judikaturu: "Mám podezření, že dosazování zombií do čel justičních a univerzitních orgánů není úplně novou myšlenkou, zde jsou však popsány jeho výhody."