Kat katem kata

Originální název: Kat katem kata

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-289-1

XYZ (2010) 978-80-7388-289-1 247

Převyprávěné Pamětí katovské rodiny Mydlářů zahrnující především jednotlivé případy vykonání práva útrpného. Podle Josefa Svátka vypráví Vojtěch Steklač. Octnete se ve světě mužů, kteří dědili "krvavé řemeslo" z otce na syna, mužů, bez nichž nemohli být trestání nenapravitelní podvodníci, zloději, vrazi Bez nich by nebylo možné provádět právo útrpné, bez nich rozsudky mocných nemohly být naplněny! Přesto rodiny katů žili na okraji společnosti a jejich postavení v ní nebylo záviděníhodné. Byli opovrhovanými vykonavači spravedlnosti, lidmi zahalenými tajemstvím. Nikdo se s nimi nechtěl dostat do křížku O rodu Mydlářů sepsal Josef Svátek čtyřdílnou ságu, kterou mistrně převyprávěl Vojtěch Steklač. V jeho podání se dozvíte vše podstatné ze života královského kata a jeho rodiny i řadu zajímavých informací o způsobech provádění trestů, v tehdejší době obvyklých. Čtivý a napínavý příběh vás zavede do doby drsné, ponuré, s právem, jež ke spravedlnosti v dnešním slova smyslu mělo opravdu daleko. (Založil/a: skjaninka)

Josef Svátek Josef Svátek
*24.02.1835 - †09.12.1897

Vojtěch Steklač Vojtěch Steklač
*21.10.1945

Manunecka
  30. 8. 2011, 13:55
Kniha se mi líbila. Jednotlivé kapitoly byly vyprávěny poutavým způsobem. Zvláště pak Bílá Hora a události, které přišly po ní. Doporučuji všem, které zajímá, jakým způsobem žil a pracoval takový kat v dobách minulých.