Paměti katovské rodiny Mydlářů 1

Originální název: Paměti katovské rodiny Mydlářů 1

XYZ - 2005
ISBN: 80-86864-22-7

XYZ (2005) 80-86864-22-7 254

Ocitnete v temném, zatuchlém světě těch, kteří dělají krvavou práci v zájmu spravedlnosti. Nic vám nezůstane utajeno. Prohlédnete si šibenice, pochopíte katovy slabosti a (ne)budete litovat jeho oběti. První díl tetralogie vás uvede do života mladého studenta medicíny a poznáte co způsobilo, že se stal katovým pacholokem a posléze i katem. (Založil/a: skjaninka)

Mariana.
  6. 8. 2012, 14:10
Archaický jazyk jistě odradí nejednoho čtenáře.. A je to hrozná škoda.. Nejen kvůli detailním popiskům mučení, které jsou s knihou často spojovány.. Ale jde o postavu člověka na okraji společnosti, mnohdy lepšího než byli Ti, kteří se nazývali jeho "středem". Tedy alespoň tak nějak to Svátek pojal..

Přečtěte si .. :)
melilotka
  12. 2. 2015, 23:26
Použití archaické češtiny mě zpočátku trochu děsilo, ale velmi rychle jsem si na ni zvykla. Pak už šlo čtení skoro samo. Děj ubíhá rychle, nikde se příliš nezdržuje a hlavně nabízí hodně blízký pohled na katovské řemeslo. Překvapilo mě, že jejich práce nebyla až taková "nuda", jak jsem předpokládala :-)
StepanHrouda
  11. 8. 2013, 14:12
Musím přiznat že z použitého jazyka (hlavně slovosledu) jsem byl nejdřív dost nešťastný - ale po pár stránkách si člověk zvykne, navíc kniha se čte sama, děj odsýpá, nejsou zde žádné zdlouhavé pasáže. Je úžasné nahlédnout do zákulisí řemesla, o kterém se moc nepíše, a také si prohlédnout dobu Rudolfa II. zase z jiného pohledu - a právě archaický jazyk dojem z knihy ještě vylepšuje!
Tourniquet
  15. 5. 2016, 21:38
Skvělá kniha. Kloubí se v ní zajímavý příběh s trochou sadismu a faktickými informacemi z konce 16.století, díky kterým si člověk udělá obrázek o tehdejší společnosti. Co se týče formy, musím souhlasit, že na archaický jazyk si člověk opravdu rychle zvykne.