Přízeň žen

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Mustang - 1997
ISBN: 80-7191-241-7

Mustang (1997) 80-7191-241-7

Tento román i u nás uznávaného J.G. Ballarda je volným pokračováním známého románu Říše slunce. Hlavní hrdina Jim se snaží vyrovnat s traumatizujícími zážitky z dětství, mezi něž patřil i pobyt v japonském vězeňském táboře. Po válce odjíždí studovat medicínu do Anglie, ale studium přeruší a odchází do Kanady, do výcvikového střediska pro vojenské piloty. Ani tam však dlouho nevydrží. Po krátkém období šťastného manželství a rodinného života, jež ukončí tragická událost, se vrhá do víru společenských událostí a bláznivých mejdanů. Jak naznačuje titul, vlídnost a pochopení žen hrají významnou úlohu v Jimově životě. Román přitom zobrazuje poválečný svět v celé jeho šíři včetně uvolněných sexuálních vztahů a snahy žít jinak než dřív. Přitažlivost knihy zvyšuje Ballardův osobitý humor a malířské vidění světa. (ofic. text přebalu) (Založil/a: Lionheart)