Kašmírový šál

Kašmírový šál

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-7321-711-2

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-7321-711-2 432

Novomanželka Nerys Watkinsová opouští velšský venkov a následuje manžela do misie v Indii. Přímo v srdci Karmíru objevuje nádherné město na jezeře - Šrínagar -, kde Britové žijí na luxusních dřevěných hausbótech, tancují, flirtují a zaměstnávají je jen klepy o sousedech. Dokonce i Nerys tu navazuje milostný vztah se zajímavým mužem s tajemnou minulostí… Jenže pak propukne válka a frivolnost nahrazuje strach žen, jejichž muži musejí odejít na frontu. Když se Nerys vrací po válce do Walesu, je z ní rozhodně jiná žena než ta, která se odtud před lety vydala do světa.
Uběhnou dlouhé roky a Mair Ellisová vyklízí dům svých zemřelých rodičů. V zásuvce najde nádherně vyšívaný orientální šál. Vydává se do Kašmíru po stopách své babičky a spřádá nitky neuvěřitelného příběhu.
Nakladatel: Fortuna Litera (Založil/a: Nika_D)

BlackFairy
  24. 11. 2016, 11:46
Nádherný příběh. Na knihu jsem narazila v LK a pořídila kvůli tomu, že se jedná o příběh z Indie, kterou mám ráda a kvůli obálce, která mě prostě zaujala.
Nádherný příběh (vlastně oba dva). Není to žádný strhující příběh, takže komu nesedne příběh, asi to pro něj bude nuda. Přesto, že důležitou roli v knize hraje láska, souhlasím s komentáři, že se rozhodně nejedná o přeslazenou červenou knihovnu.
Knížka ve mě po dočtení rezonovala, jen jsem seděla a dovstřebávala příběh.
Jsou knihy, které si koupím, přečtu a pošlu dál a potom jsou knihy (jako kašmírový šál), které si koupím, přečtu a najdu jim místo ve své knihovně, protože vím, že se k nim ráda vrátím :)
hokee
  5. 9. 2016, 20:37
Nádherný působivý a dojemný příběh o velkých přátelstvích a rodinném tajemství, který mě opravdu zaujal a vtáhnul do děje. Postavy jsou krásně vykreslené a sympatické, dialogy autentické. Život v Kašmíru popsaný do detailu a reálně. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.
Četla jsem anglický originál, tak jen doufám, že český překlad se vydařil stejně dobře.