Podfuk

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4061-9

Knižní klub (2013) 978-80-242-4061-9 344

Malcolm Bannister je bývalý advokát, momentálně ve výkonu trestu ve federálním vězeňském táboru u Frostburgu v Marylandu. Jeho situace nevypadá nejlépe, Malcolm má však v rukávu eso. Ví, kdo zabil federálního soudce Fawcetta, a taky ví proč. A co bylo v sejfu, který se našel u soudcova těla. Rád by to pověděl FBI, ale tyto mimořádně cenné informace jsou stejně výbušné jako sled událostí, které skončily soudcovou smrtí. A Malcolm není včerejší… Ďábelsky chytrý román Johna Grishama, v němž nic není takové, jak se zdá. (Založil/a: Nika_D)

svobodka
  31. 10. 2015, 12:14
Asi je to dost velká fantazie, ale rozhodně mě kniha nenudila. Napětí mi vydrželo celou knihu - jak to tedy vlastně je. A jako vždy - fandila jsem celou dobu hrdinovi, i když to někdy morálně bylo opravdu na hraně. :-)
scajo
  1. 10. 2014, 21:03
Opravdu chytře vymyšlená záležitost, ale aby to bylo za plný počet, musel by mít Podfuk o cca 50 stran méně (některé popisy cestování mi přišly úmorné) a musel by obsahovat víc napětí (toho tady bylo minimum, což je vzhledem k námětu zarážející). Škoda, protože prvních cca 80 stran nemělo chybu a dlouho to vypadalo na jednu z nejlepších Grishamovek. Takhle je to "jen" velmi slušný autorův standard s jedním hodně dobrým zvratem. A upozornění na závěr: Nečtěte úryvek z knihy na zadní straně přebalu, který je neuvěřitelně stupidním spoilerem.