Naprostý cizinec

Podtitul: V moci tyrana

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2232-4

Ikar (2013) 978-80-249-2232-4 256

Autentický příběh popisuje proměnu sebevědomé čtyřicetileté ženy v trosku, psychicky závislou na tyranovi, kvůli němuž všechno opustila. Autorka se seznámí s charismatickým mužem a podlehne jeho slibům o medové společné budoucnosti. Do té doby inteligentní, sebejistá a úspěšná žena se nechá zcela pobláznit, opustí dosavadního partnera a vrhá se do společného života s milencem, který se rychle mění v žárlivého tyrana. Snaží se autorku izolovat od vnějšího světa, dohnat na psychiatrii (což se mu podaří), a tím ji vydírat a držet v šachu. Žije z jejích peněz v jejím domě, bere si od ní, co se mu zlíbí, a ona se nebrání, přestože musí snášet urážky a psychické i fyzické násilí. Když nakonec autorka přijde i o práci, uteče k rodičům a dá svůj život postupně do pořádku. (Založil/a: alča87)

Morsie
  19. 8. 2013, 16:21
No celkem síla. Říkám si, že mně by se něco takového nestalo, já bych přišla na to, že je to hajzl a jen mě využívá a tyranizuje... jenže. Jenže i hlavní hrdinka si určitě nenabrnkla chlapa s tím, že chce aby ji týral. Zkrátka občas se takový zkrat udít může a žena ani neví jak. Myslím, že tahle knížka je dobrým varováním. A taky dobrým čtivem. Je svižná, čtivá, napínavá - jsem orpavdu ráda, že jsem se do ní pustila a nezlomila nad ní hůl, jak jsem nejdřív zamýšlela. To kvůli názvu :D
Reetri
  29. 8. 2013, 18:03
K zblití. Tedy myslím tím ten příběh, situace, Simon apod. Kniha je napsaná naopak velmi čtivě a poutavě. Nejprve jsem Kay odsoudila, že tak naivní snad člověk ve čtyřiceti letech nemůže ani být! Pak mi došlo, že byla tak hloupá PRÁVĚ PROTO. S pocitem, že jí ujíždí vlak se zkrátka nalepila na prvního hezouna (/blbouna), na kterého narazila. Ovšem co je mi záhadou, že jí vůbec dokázal učarovat. U mě by nikdo s takovým povýšeneckým arogantním chováním nikdy neuspěl.
olla
  21. 1. 2014, 21:01
Nechápu Kay. Pochopím snad to, že ji kdesi v baru oblbnul svalnatý hezoun. Ale už ve chvíli, kdy si o něm našla na internetu, co je zač, měla okamžitě prásknout do bot. A ne s ním ještě jezdit po soudních jednáních a litovat ho. Hned na druhé schůzce jí ukázal svou pravou tvář a ona přesto necouvla, nevarovaly ji jeho změny nálad, žárlivost, vyhrožování jejímu tehdejšímu partnerovi a postupně fyzické násilí. A to nebyla žádná naivní šestnáctka. U mě by takovej neuspěl ani omylem. A mohl by vypadat jak Apollon.
evasamankova
  26. 9. 2013, 15:10
Čtivě podaná kniha, která díky tématu není lehkým soustem. Autorka to podala přímo, bez nějakých příkras. Hodně mě u čtení mrazilo. Doporučuji také zapátrat na internetu po novinových zprávách a fotkách obou aktérů. Počáteční naivitu hrdinky lze pravděpodobně obhájit skutečně charismatickou fasádou tyrana. Prohlédla ho velmi rychle, vlastně během dvou měsíců, jiným ženám trvá podstatně déle se odpoutat. Příběh, který by nechtěla zažít žádná z nás.