Temnou chodbou

Temnou chodbou

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-740-1

Baronet (2013) 978-80-7384-740-1 176

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší.
Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku.
Poté, co dají hlavy dohromady a poskládají jednotlivé útržky informací, zjistí, že se staly oběťmi nebezpečného experimentu, při němž je v sázce nejen jejich zdravý rozum.

Filmová práva zakoupila produkční společnost Stephenie Meyerové. (Založil/a: Laponka)

Nikolka001
  8. 11. 2013, 22:56
Bylo to příjemné čtení. Ale na horor to bylo docela slabé. Bála jsem se jen občas. :) Ale námět knihy se mi opravdu líbil. Ještě bych vytkla to, že je kniha příliš úzká.:/
Les_pulpinos
  28. 4. 2015, 20:25
Kdyby mi bylo tak o 15 let míň, asi bych konstatovala, že to ušlo, ale teď na "stará kolena" dílko hodnotím jako ukázkovej brak. Sympatické bylo tajuplné prostředí sídla, v němž se podivná škola nacházela, i docela zajímavý experiment, ale rozhovory a chování postav, no to byl děs! A korunku tomu nasadil konec, to mi hlava nebrala... jako by se některé z postav úplně zbláznily! Takže za mě do 15 let čitelné, pro starší čtenáře ztráta času! :(
zdeny99
  1. 5. 2016, 11:08
Příjemné čtení na pár hodin o strašidelném domě, ve kterém se zjevují duchové čtyřem studentkám internátní školy. [36. přečtení, 26. hodnocení, 5. komentář, 76%]
Jannnaj
  18. 2. 2014, 17:26
Líbil se mi zajímavý a originální námět knihy. Jsem zvědavá, jak si s tím poradí ve filmovém zpracování.
Lucky83
  31. 12. 2013, 16:00
Mám ráda film Tajemství loňského léta, takže když jsem zjistila, že to je od této autorky..pustila jsem se do toho a vůbec nelituji. Kniha Temnou chodbou má atmosféru a hlavně originální nápad..což se v dnešní době musí ocenit.