Městečko Pines

Podtitul: Interpret: Jan Sládek

Jota - 2013
ISBN: 9788074624131

Jota (2013) 9788074624131 384

Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě.
Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech.
Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu. (Založil/a: Laponka)

Blake Crouch Blake Crouch
*??.??.1978

illy
  26. 9. 2013, 9:36
Nesrovnávat s Kingem, tomu autor nesahá po kolena. A jako pocta Twin Peaks? No nevím.... Jo jasně, je to tajemné, napínavé a hlavně totálně béčkové. Uvidíme jaký bude seriál....
Mahoney
  30. 12. 2014, 19:41
Knize trochu škodí to avizované navázání na atmosféru Twin Peaks, protože nic takového v příběhu prakticky není. Když si to ale odmyslím, tak je knížka rozhodně zajímavá. Úvod je skvělý, prostřední část tak trochu ztrácí tempo, ačkoliv je hlavní hrdina neustále v pohybu. Měl jsem obavy, že kniha skončí bez jakéhokoliv rozuzlení, ale konec mě nakonec příjemně překvapil, protože je vše vcelku zdatně vysvětleno. Jak bylo zmíněno, příběh je do jisté míry béčkový a nepravděpodobný, ale když si tohle odmyslím, vychází mi z toho kniha jako skvělá odpočinková četba. V českém vydání není zmíněno, že se jedná o první díl z trilogie, proto je konec otevřený. Další díly zatím v češtině nejsou, ale druhý díl čtu v originále a příběh a hlavně zajímavé motivy jako je ztráta soukromí pro vyšší účel a zasahování do života lidí jsou zajímavě rozvedeny. Autorovi se dobře daří vykreslovat město Wayward Pines a vysvětlovat jak a proč funguje. Druhý díl zatím vypadá po všech stránkách propracovanější. Jsem zvědavý, jak se příběh vyvine. Za mě dobrý.
teuchnesa
  14. 3. 2016, 15:13
Slabé. Začátek knihy se vyvíjel celkem slibně, ale neustálé útěky, pronásledování a zranění hlavního hrdiny mě už pak začaly nudit a ke konci jsem se doslova protrpěla. Ani rozuzlení mi nepřipadalo nijak ohromující. Napsáno nebo i přeloženo jednoduchým jazykem, divné slovní obraty, opravdu mě to nenadchlo. A to jsem se na knihu hodně těšila.
Sychar
  12. 12. 2015, 11:57
Tenhle thriller je hodně do sci fi, kterou až tak nemusím. Jenže ... v tomto případě se jedná o skvostný majstrštyk. Výborně napsané, skvělá gradace a na závěr smrtící pointo, která vás srazí na kolena. Jen tak dál Crouchi, doufám, že ještě něco napíšeš.
i.marti
  26. 8. 2014, 16:54
Napínavé od začátku až do konce, kdy přijde překvapující rozuzlení celého příběhu. Čtenář stejně jako hlavní hrdina totiž celou dobu nemá tušení, o co tam vlastně jde...
Luko3931
  22. 4. 2014, 19:55
Souhlasím s misanem33 a nerozumím kritice ostatních. Neustále musí někdo soudit a srovnávat. Mám pocit, že je výše psáno, že kniha nadchne všechny fanoušky Kinga a podobně a ne, že je na stejné úrovni. Sám autor tvrdí, že napodobit mistrovské díla je předem prohraný boj. Přesto mě bavil nesmírně moc a s úctou a respektem mám jeho knihu vedle Kinga.
Sahara
  4. 3. 2014, 10:52
Ke Kingovi bych to určitě neřadila. Ten je nejméně o třídu výš. Každopádně čtivé a místy napínavé to je, ovšem pointa mě nepřesvědčila. Takový pěkný průměr, na oddych proč ne.
A ještě jsem se díky anotacím a komentářům inspirovala - shlédnu Městečko Twin Peaks, kterýžto seriál jsem zatím neviděla :-)
misan33
  30. 12. 2013, 17:07
Paráda!Super! Četlo se to jedním dechem. Popravdě mi to moc Twin Peaks nepřipomínalo. Spíš jsem tam našel inspiraci Kingem. Hlavně na začátku knihy.
Ale příběh měl svou skvělou atmosféru a spád. A rád si přečtu další knihy tohoto autora.