Křižovatky

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4094-7

Knižní klub (2013) 978-80-242-4094-7 288 Překlad: Kadlecová, Šárka

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit…Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění. (Založil/a: Laponka)

William Paul Young William Paul Young
*11.05.1955

Introvert
  21. 2. 2014, 11:44
Po Chatrči jsem knihu otevírala tak trochu s obavami, jestli na mne zase nejukne nějaký veselý permanentně optimistický ,,Taťka". A ono ne. Podle mne se druhá kniha p. Youngovi povedla mnohem lépe. Alegorie byly mnohem lépe promyšlené, Tonyho postupné prozírání se mi moc líbilo. Výborně, pane Youngu, Vy asi zrajete jako víno...
Barabura
  19. 11. 2016, 22:16
Knížku jsem dostala od mámy. Je víc duchovně založená než já. Snažila jsem se, ale po pár stránkách plných neskutečných klišé, jsem to vzdala.
Morsie
  10. 8. 2013, 18:42
Čekala jsem, že to nebude tak dobrá kniha. Měla jsem spíš obavy z toho, že mi bude všemožně nutit Boha. Ale chyba lávky, ta kniha vás do ničeho nenutí... jen vám prostě otevře oči - a to může i tomu největšímu ateistovi. Zkrátka Křižovatky mají hlubokou myšlenku, která se dotkne každého. Každý nad sebou občas přemýšlí a s touhle knihou budete ještě víc - prostě vám to nedá. Svět je složitý a tak je jedno, jestli má někdo Boha, někdo Osud a další zase Náhodu, jsou to různá slova pro jednu věc - pro nás samotné. A právě Křižovatky nám ukazují, jací jsem a jací být můžeme...
MolkoZuzka
  23. 1. 2014, 20:25
Ze začátku jsem s knihou trochu bojovala. Zdála se mi nudná a myslela si, že už to vzdám. Pak jsem si četla některé ze zde přítomných komentářů a dala na rady a pokračovala. Jsem za to teď opravdu ráda. Velmi zajímavý příběh. Druhý půlka knihy se čte jedním dechem. Nádherné a na zamyšlení.
Evelýny
  8. 9. 2014, 16:24
Z mého pohledu je kniha hlavně o víře v boha. První část knihy mě opravdu nebavila, ale ta druhá část mi moji trpělivost vynahradila. Jediné, co mi vadilo bylo oslovení Taťka Bůh - dost infantilní a zde mě to fakt rušilo.
Zajímavý pohled na klinickou smrt a na vše to záhadné, co kolem tohoto tématu bylo - je - a bude řečeno.
moonchild
  7. 11. 2013, 13:02
Anthony se po úrazu ocitne v komatu na JIP.Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji,jeho mysl se však probouzí surreálném světě,živoucí krajině,která zrcadlí Tonyho dosavadní pozemský život.
Tardis
  20. 12. 2014, 19:43
Poměrně děsné. Dočetla jsem přibližně 12 stránek složených z frází a už jsem neprojevila chuť pokračovat. Přečtěte si raději Karma colu, má potřebný nadhled: http://www.databazeknih.cz/knihy/karma-cola-vyprodej-tajemneho-orientu-155434
gogo26
  14. 9. 2013, 10:18
Prvních pár stránek jsem se nemohl nějak do knížky začíst, ale jakmile se to podařilo, tak jsem četl vlastně pořád. Téma závažné a myslím, že bezvadně podané. Doporučuji.
koki.veru
  24. 12. 2013, 14:19
Překvapivá knížka..začátek nic moc, ale postupně se děj vybarvuje a do knížky jsem se pak hodně rychle začetla. Knížka hlavně o zamyšlení nad životem :)
Lucy1994
  5. 12. 2013, 20:03
Tak tato knížka mi v paměti zůstane navždy. Krásný příběh, který je krásně napsaný a promyšlený. Děj je napínavý a čtenáře vede k přemýšlení o životě a o sobě samém. Prostě nádhera, která dokáže člověku pozměnit život. :)