Návrat mistra

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5534-4

Moba (2013) 978-80-243-5534-4 304

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem... (Založil/a: Nika_D)

Děčínský
  4. 7. 2016, 19:56
Lepší seriál o platnéři Lukášovi, než seriál Zdivočelá země. Alespoň vzbuzuje hrdost na české "zlaté ručičky" a další části těla i když, možná, v tomto případě až příliš podobné géniovi XXI.st. (007). Proč by ne? Je to opravdu dobré oddechové čtení a přece jen něco, z historie (co by jinak nepoznal), uvízne čtenáři za nehty. O oblibě románů tohoto autora svědčí fakt, že již vychází i v reedicích!
Noctua
  3. 12. 2013, 13:34
Předchozí dvě knihy o platnéři Lukášovi jsem hodnotila maximálně dobře. Třetímu pokračování jednu hvězdičku ubírám za dotíravý pocit, že se autor lehce vzdálil od představitelné reality. Myslím, že schopnosti Lukáše dostat se ze všech situací bez jediného škrábnutí byla už moc nadsazená. A prošlo mu i to, co by mu v reálu projít prostě nemohlo.... Ale na druhou stranu mě kniha opět velmi potěšila a pohladila. Je to moc pěkné čtení, a i když konec další pokračování vyloženě neslibuje, mohlo by nějaké být. Tak uvidím, jestli se pan Niedl k svému mistrovi opět vrátí.