Vzpomínky

Podtitul: Zima v létě – jaro na podzim

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2201-0

Ikar (2013) 978-80-249-2201-0 352

JOACHIM GAUCK, klíčová postava nejnovějších německých dějin, angažovaný bojovník za občanská práva během pokojné revoluce v NDR, první spolkový pověřenec pro zpracování dokumentů státní bezpečnosti, hlavní osobnost znovu sjednocení a dnes první spolkový prezident původem z východu země vzpomíná… (Založil/a: Nika_D)

Radim Kapavík
  19. 4. 2016, 21:19
Sonda do života v NDR z pera protestantského duchovního. Je užitečné připomenout si zase jednou, co byl komunistický režim zač v NDR podobně jako u nás - ale je zajímavé uvědomit si to, v čem byl život v NDR zásadně odlišný od ČSSR - především až do roku 1961 možnost prakticky neomezeného cestování na západ je v našich poměrech nepředstavitelná. Závěrečná část, kdy se autor věnuje svému působení v roli pověřence pro zpracování dokumentů státní bezpečnosti, mi přišla už méně záživná a místy trošku roztahaná.