Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-7390-004-5

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-7390-004-5 416

Kniha dokumentuje více než stoletou historii pařížského rodu Sansonů, kteří po generace dědili katovské povolání. Mužští potomci rodu neměli na výběr, museli pokračovat v řemesle svých otců, byť k němu měli odpor. Takový byl i poslední potomek rodu, Charles Henri Sanson, který si po propuštění ze služeb slavnostně umyl ruce, které již nikdy neměly být potřísněny krví jeho bližních.
Nakladatel: Omega (Založil/a: Nika_D)

Charles Henri Sanson Charles Henri Sanson
*15.02.1739 - †04.07.1806

jaryj07
  6. 5. 2014, 8:03
Ze začátku jsem byl z knihy relativně nadšený, ale po pár kapitolách mi mnoho věcí přišlo stále se opakující. Mmoho kapitol mě opravdu žádným způsobem neoslovilo, a mezi ty zajímavé patřily hlavně z období Francouzské revoluce. Kdo se zajímá o historii Francie, tak v této knize najde určitě pár zajímavostí, které se nemusí objevovat v běžných historických knížkách. A určitě splní přání i čtenářů, kteří se zajímají o historii práva, poprav a trestů v dějinách lidstva. Jinak je kniha psána opravdu jednoduchým způsobem, jinak řečeno je vidět, že nebyla napsána žádným pisatelským talentem.