O čakrách

O čakrách

Podtitul: Sedm center životní energie. Tajemství jógy a tantry.

Originální název: Osho Chakra Book

BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 978-80-7306-475-4

BETA Dobrovský (2011) 978-80-7306-475-4 244

"Člověk je sedmibarevná duha." Těmito slovy uvádí mistr Osho svou promluvu o energetických centrech v lidském těle nazývaných čakry a o jejich vlivu na život člověka. Velmi detailně se zaměřuje na sedm základních čaker a na sedm různých těl nacházejících se v sedmi rovinách lidského bytí. Svým osobitým a poutavým způsobem odhaluje jejich tajemství a ukazuje, jaké překážky se skrývají na cestě k jejich poznání. Zároveň se soustředí na práci s fyzickým tělem, na tradiční metody jeho pročišťování a také na různé pohledy dnešní vědy na tuto otázku. Osho nenabízí přesně danou nauku, nevymýšlí definice a nevytváří žádnou doktrínu předkládá poznatky o tělesných energií a především zdůrazňuje, že to nejdůležitější je osobní prožitek. Jen ten člověka vede po správné cestě k poznání, k nejvyššímu stavu, k nirváně. A mistr Osho je na této cestě velmi milý a moudrý průvodce. (Založil/a: fridrmic)

#čakry
 Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990

Blueberry
  26. 7. 2014, 14:57
Kniha s velice silným nábojem, vůbec se mi ji nechce odložit z rukou pryč, jakoby pak všechno vybledlo a bylo tu jen další zatmění. Cesta se otevírá, líbí se mi a právě tady a teď docela rozjitřuje mou mysl - a to je....