Podtitul: Paměti Barry Lyndona

Academia - 2011
ISBN: 978-80-200-1906-6

Academia (2011) 978-80-200-1906-6 404 pod názvem Paměti Barry-Lyndona
Bookman (2003) 80-239-1960-1 347 pod názvem Barry Lyndon

Fiktivní biografie zchudlého šlechtice Barry-Lyndona nás zavádí do Anglie a Irska druhé poloviny 18. století. Hrdina románu se protlouká od svého mládí, jak se dá, vede dobrodružný život, nechá se najmout do armády, karbaní, špicluje, svádí ženy, eventuelně je i vydírá. Průměrný Barry-Lyndon, kterému ale rozhodně nechybí sebevědomí, se na dobrodružné cestě za kariérou a penězi neštítí takřka ničeho. Přesto si dokáže získat sympatie čtenářů svým nadhledem a vtipem, kterým každého přechytračí.
Román se stal předlohou pro stejnojmenný film klasika světové kinematografie Stanley Kubricka. (Založil/a: skjaninka)

Princ Eugen
  27. 10. 2012, 23:10
Tato kniha je určena nemnohým. Sedmiletá válka a období rokoka není v časech naši příliš v centru zájmu. Přesto bych četbu doporučil mladému muži, který přemýšlí o tom, jak v životě uspět. Spolu s Vladařem a Richardem III. to může být pro přívržence real politik velmi přínosné. V neposlední řadě, filmová adaptace je úžasná....
robin.salomon
  9. 2. 2013, 15:53
Kniha mě příliš neoslovila, byť ze začátku se zdála dobrá. Jsem zvědavý na filmové provedení, to ano, ale samotný román mně nepřišel nijak zajímavý. Některé bonmoty pobavily, pravda, ale mnoho jich nebylo.