Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Příběh operace valkýra

84%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Příběh operace valkýra

Podtitul: Stauffenbergův atentát na Hitlera a jeho následky


Autor:
Originální název: Luck of the Devil.The Story of Operation Valkyrie
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0103-4
Počet stránek: 144
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2009) 978-80-257-0103-4 144

Stauffenbergův atentát na Adolfa Hitlera z 20. července 1944 byl nejpropracovanějším pokusem o odstranění nacistického diktátora za celou dobu existence Třetí říše. Ačkoli plány na Hitlerovo zavraždění, vycházející jak z armádních kruhů, tak od izolovaných jednotlivců, byly mnohem staršího data a některé z nich došly i praktické realizace, teprve akce hraběte Stauffenberga ohrozila Hitlera přímo na životě a svým spojením s přípravou převratu, který by svrhl nacistický režim jako takový, představovala vyvrcholení snah odpůrců režimu. Kniha Iana Kershawa Příběh Operace Valkýra sestává ze tří kapitol převzatých z jeho dvousvazkové biografie o Adolfu Hitlerovi a doplňují ji četné dokumenty přímých aktérů dramatu – ty v českém překladu zčásti vycházejí vůbec poprvé. (Založil/a: delfinek)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

delfinek
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 8. 2013, 16:01
Časovaná nálož,která vybuchla v zasedací místnosti "Vůdcova hlavního stanu" 20. července 1944,představovala vyvrcholení snah protinacistického odboje v Německu odstranit jednoho z největších zločinců 20. století,Adolfa Hitlera.Jen shoda okolností zabránila tomu,aby atentát,pečlivě naplánovaný skupinou vysokých důstojníků wehrmachtu,vyšel a zásadním způsobem ovlivnil průběh druhé světové války.Spiklenci v čele s Henningem von Trescow a hrabětem Clausem von Stauffenberg měli v úmyslu ihned po diktátorově smrti provést státní převrat,demontovat základní pilíře nacistického režimu a pokusit se vyjednávat se západními spojenci o uzavření míru.Místo toho na ně čekala krutá odplata,neboť Hitler vyvázl téměř nezraněn a ve své pomstychtivosti neznal slitování.Naprostá většina mužů,tak či onak spojených s případem,byla buď popravena,nebo zemřela vlastní rukou.Německo pak muselo zažít pocit totální porážky,tedy přesně to,čemu se spiklenci snažili zabránit.
Kniha britského Historika Iana Kershawa Příběh Operace Valkýra sestává ze tří kapitol jeho světově proslulé dvousvazkové monografie o Adolfu Hitlerovi a doplňuje ji rozsáhlá příloha s dokumenty,zčásti do češtiny přeloženými vůbec poprvé.I díky tomu se jedná o vyváženou a ucelenou práci,psanou navíc jazykem srozumitelným i pro neodborníky.

---------------------

Každý z nás slyšel,viděl či četl o tomto příběhu statečnosti,ale koho tato část historie zajímá víc,měl by si přečíst tuto knihu,která je doplněna dokumenty,které jsou nesmírně zajímavé a zatím nikde v české literatuře nepublikované.Dá se zvládnout za jeden večer:-)