Spirála

Originální název: Spiral

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1594-2

Knižní klub (2006) 80-242-1594-2 321

Soudní patolog Ando truchlí nad ztrátou malého synka, manželství se mu rozpadá, a tak žije jen prací. Když se mu na stůl dostane tělo jeho dávného přítele Rjúdžiho Takajamy, kterému způsobil infarkt podivný nádor ve věnčité tepně, není divu, že veškerou energii upne k vyřešení záhady jeho smrti. Zvlášť když mu Rjúdži ze záhrobí posílá šifrované vzkazy. Tajemná úmrtí se množí, zdá se, že na lidstvo zaútočil nový vražedný virus, a Ando má brzy zjistit, že v sázce je mnohem víc než jen případný lékařský věhlas Ve Spirále, pokračování slavného Suzukiho hororu Kruh, hrozba vraždící videokazety už nevisí jen nad těmi, kdo ji zhlédli - z nezúčastněného pozorovatele se stane odsouzenec na smrt tak snadno Sadako Jamamurová totiž se svou pomstou lidstvu teprve začíná. (Založil/a: skjaninka)

Kodži Suzuki Kodži Suzuki
*13.05.1957

Nestea
  27. 9. 2012, 12:52
stejně skvělá kniha jako první díl Kruh. Čtenář postupně rozkrývá všechny detaily a souvislosti, ale na mě tam bylo až moc genetiky a odborného rozboru. Hodnotím tedy proto čtyřmi hvězdičkami, ale určitě doporučuji přečíst.
Emmilli
  22. 11. 2014, 19:55
Dávám čtyři hvězdičky i když musím říct že jsem váhala jestli nedat jen tři. Pro mě byl rozhodně zajímavější první díl Kruh. Ve spirale na mě bylo až moc genetiky a lékařství a proto že jsem se o toto téma nikdy nezajímala tak o tom také nic nevím a ty části knihy které byli o genetice mě nudili až jsem měla je chuť přeskočit. Nakonec jsem to neudělala a jsem ráda. Závěr knihy se mi líbil a láká k přečtení závěrečného dilu Spirála který si s chutí také rada přečtu, jsem totiž moc zvědavá jak to celé dopadne
Fuzik
  18. 4. 2016, 22:46
Další pokračování Kruhu, které je příliš překombinované na "vědecké" bázi. Určitě nejslabší z trilogie. Připadá mi, že si autor chystal prostor pro pokračování.
wertinka
  24. 2. 2012, 16:26
1. díl dobrý, ale ten druhý mi přišel ještě lepší, propracovanější. sice ne tak děsivý, ale to není vše, prostě sem uchvácená.. Tak hurá na Smyčku :)
elenče
  21. 1. 2012, 18:29
Oproti Kruhu dle mého názoru překombinované. Knize se nedá upřít sugestivní nálada, ale touha dozvědět se rychle, jak vše dopadne, se nedostavila.
Janna
  29. 5. 2011, 14:54
Tak jako byl první díl pro spíše detektivka než horor, tohle je zas pro hodně lékařsky probrané. Ovšem pro mě jako člověka, kterého genetika fascinuje, je tohle opravdu úžasné čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Jen a jen doporučuji.