Velké závody

Velké závody Originální název: Velké závody
Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Novinář - 1982

Novinář (1982) 256

První čtyři kapitoly knihy věnuje Miloš Kovářík velkým osobnostem automobilového sportu - Elišce Junkové, Jindřichu Knappovi, Eriku Carlssonovi a jeho ženě Pat Carlssonové-Mossové a Philu Hillovi.

Pátá kapitola líčí průběh automobilového maratonu Vuelta a la America del Sur 1978 z pohledu polské posádky Zasada-Zembrzuski.

Následující tři kapitoly pojednávají o historii slavných automobilových závodů a soutěží - 500 mil Indianapolis, 24 hodin Le Mans a Rallye Monte Carlo.

Poslední kapitola popisuje úspěch sovětských vozů Moskvič na "rallye století" Londýn-Sydney 1968.

Kniha je doplněna dobovými černobílými fotografiemi, plánky a podrobnými výsledkovými listinami. (Založil/a: Čtec)

Čtec
  11. 8. 2013, 20:04
Beru to tak, že Miloš Kovářík musel z povinnosti přidat dvě kapitoly o socialistických (polských) závodnících a (sovětských) vozech, aby kniha vůbec vyšla. Tyto kapitoly nejsou o úplně top závodech, ovšem i tak mi Velké závody stojí za pět hvězdiček.