Frankenstein

Originální název: Frankenstein

Garamond - 2011
ISBN: 978-80-7407-092-1

Garamond (2011) 978-80-7407-092-1 133

První text nové řady pro začínající čtenáře v anglickém jazyce. Tato řada, kde stačí znalost pouhých 500 slov, je určena mladším čtenářům, kteří se při četbě nechtějí jen bavit, ale také se něco naučit. Zjednodušený text bez českého překladu je opatřen vysvětlivkami a komentářem. Prvním titulem je světově proslulý hororový příběh mladého vědce Viktora Frankensteina, který stvořil umělého člověka, monstrum ohyzdné podoby s nadlidskou silou. Umělý člověk se začne mstít a snaží se zničit svého tvůrce - vynálezce Frankensteina. (Založil/a: alča87)

Mary Wollstonecraft Shelley Mary Wollstonecraft Shelley
*30.08.1797 - †01.02.1851

Jeremy Taylor Jeremy Taylor

alča87
  11. 8. 2013, 21:06
Skvělá volba pro začínající studenty angličtiny a pro ty, kteří chtějí pomalu začít číst knihy v originále, Příběh je skvělý, takže i text v angličtině se čte dobře. Kniha je skvěle převyprávěná a napínavá. Doporučuji jak pro příběh, tak pro studijní účely.
Romanka
  27. 7. 2015, 7:37
Výborná kniha pro všechny kdo si chtějí přečíst něco v aj, ale necítí se na originál. Příběh je notoricky známý, takže se i bez znalosti některých slov dá skvěle číst.
pchmelda
  5. 2. 2014, 19:24
Stvořil jsi mě, ale já jsem tvůj pán – uposlechni!
Pamatuj si, že jsem dílem tvých rukou a tvého mozku; měl bych být tvým Adamem, jsem však spíše padlým andělem, kterému jsi vzal všechny radosti, ačkoli se ničeho zlého nedopustil. Kolem sebe vidím tolik jasu a pohody, ale já jsem z toho neodvolatelně vyloučen. Byl jsem hodný a dobrý a pouze utrpení mě učinilo zlým. Učiň mě šťastným a já se změním.
Děčínský
  4. 7. 2016, 19:46
Kniha byla, od svého prvního vydání, předmětem dohadů o tom co tím "básnířka" chtěla říci. Je to fantasmagorie, která má takových trhlin v logice (i kdyby se takové stvoření podařilo vyrobit), že se divím, že to někdo tiskne a nebojí se, že na tom prodělá! Asi zná své "papenheimské". Kdybych si knihu koupil, tak bych litoval. Knihovny jsou dobrá zařízení. Četl jsem recenzi v tisku a jsem rád, že jsem se nemýlil. Feministka se nezapře.