Originální název: Toujours Provence

Olympia - 2004
ISBN: 80-7033-847-4

Olympia (2004) 80-7033-847-4 144

Další knížka anglického spisovatele žijícího ve francouzské Provenci, u nás známého autora půvabných próz Rok v Provenci a Hotel Pastis, milovníka francouzské kuchyně i místních lahodných vín, ale především skvělého humoristy a vypravěče. Číst jeho knihy znamená zažívat pohodu prosluněných vinic a ospalých provinčních městeček, zasmát se vlídnému humoru a téměř závidět Angličanovi, který našel ve Francii nový domov. (Založil/a: marta-b)

gabin
  19. 1. 2013, 20:13
Jednu dobu už jsem měla Petera Mayla tak trochu plné zuby, ale po nějaké době jsem si přečetla Navždy Provence a zase jsem se tetelila blahem a chtěla tam zase být. No vlastně jsem nikdy nepřestala chtít být tam a taky jsem přečetla výbornou knížku Lenky Civade Lanýže, ale Navždy Provence se mi líbí i pro to, že není jenom hihihi a hahaha, ale je místy i velmi dojemná, zvlášť kapitola o požárech.
b.w.
  22. 3. 2014, 9:01
Velké zklamání, první díl je dobrý, ale tohle už je celkem nuda, třetí díl odložen v půlce... Velká škoda, na začátku to vypadalo velmi slibně.
Millie
  8. 9. 2011, 21:41
Většina povídek mi nepřišla ani úsměvná, natož vtipná. Nemohu se zbavit dojmu, že autor vytahal ze stolu všechny povídky, které nepoužil v předchozích knihách, neboť se mu dosud nezdály dost dobré, a vydal Navždy Provence!.
laile
  12. 8. 2015, 17:45
Tento dil je jiny, nez prvotni Rok v Provenci, ale sve kouzlo jiste ma. Nejvice me pobavila cast o psovi jmenem Kluk a povidani o lanyzech. Uz ted se stejne jako autor tesim na zimni obdobi, kdy rostou prave lanyze (kez bych je nekdy mohla ochutnat) a zive si dovedu predstavit atmosferu trhu, kde se tyto dobroty prodavaji. Cetbou techto knih mi vyvstal jeden sen - a to podivat se jednou do techto mist, kde vane mistral i spaluje slunce vyprahlou zem, kde mi mistni lide jiste neporozumi, ale stejne si tam budu pripadat jako bych to tam znala odjakziva.