Proč děláme chyby

Proč děláme chyby

Podtitul: Jak se mýlit s nadhledem

Originální název: Way we make mistakes

BETA Dobrovský - 2010
ISBN: 978-80-7306-405-1

BETA Dobrovský (2010) 978-80-7306-405-1 271

"My lidské bytosti máme chyby v designu. Zrak nás šálí, příběhy, které vyprávíme, se opakováním mění a většina z nás se pokládá za nadprůměrné. Novinář Joseph T. Hallinan se v knížce Proč děláme chyby vydává na průzkum fascinující vědy o lidském jednání jak uvažujeme, vidíme, pamatujeme si a zapomínáme a jak nás to vše vede naprosto automaticky k omylům. Ve snaze pochopit naši nedokonalost se Hallinan noří do psychologie, neurologie a ekonomie, příklady nachází v aviatice, spotřebním chování, geografii, fotbale, česání chmele a dalších oblastech. Zjistil, že stejné vlastnosti, které nás činí výkonnými, mohou i za naše omyly. Naučili jsme se rychle se orientovat ve světě, rychle rozeznávat šablony ale přehlížet detaily. Právě proto třináctiletý kluk objeví chybu, kterou přehlédl vědec z NASA, a právě proto nemůžete najít pivo v ledničce."

- zdroj komentáře:
ABZ.CZ. Knihy ABZ.cz [online]. 2013 [cit. 2013-08-12]. Dostupné z: http://knihy.abz.cz/prodej/proc-delame-chyby (Založil/a: j.foxova)