Originální název: Gone Girl

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4640-6

Knižní klub (2014) 978-80-242-4640-6 526
Knižní klub (2013) 978-80-242-4109-8 526

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?
Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… (Založil/a: Vega)

Gillian Flynn Gillian Flynn
*24.02.1971

vladislaus
  28. 9. 2014, 15:58
Dávám 5 hvězdiček, i když závěr se mi příliš nelíbil. Čekal jsem něco dramatičtějšího. Ale přece jen mne kniha dost bavila, v žánru psychotriller patří mezi špičku.
janeicka
  13. 9. 2014, 19:29
Zmizelou bych také rozhodně nedoplňovala slovy kult a fenomén, ale určitě se jedná o zajímavou knihu, která obsahuje nejeden dějový zvrat :-) Líbila se mi forma příběhu, kde se střídají kapitoly z pohledu Nicka a Amy, a musím se přiznat, že bych nejradši Amy za její výlevy na začátku knihy sama uškrtila :-D Konec byl tedy docela psycho, jsem nyní nesmírně zvědavá, jak bude vypadat filmová podoba. Zmizelá se mi moc líbila, určitě si od autorky přečtu i další její díla.
achilles
  4. 12. 2014, 22:01
Kniha se mi moc líbila. Ze začátku jsem nemusel ten Amyn deník pln amerických "coolismů", ale zhruba těsně před polovinou knihy mě začal příběh doslova bavit a vědom si toho, že byl zfilmován, začal jsem si některé pasáže představovat, jak by mohly vypadat ve filmu. Když jsem si po odhalení říkal, o čem chce ještě autorka více psát, potěšil mě další Amyn kousek. Konec mi nevadil,myslím, že vše nemusí končit jako sportovní utkání. Tím jsou knihy krásné, abychom si sami domysleli, kdo vyhrál a kdo byl poražen a nebo vyhráli či prohráli všichni.
Rames
  3. 12. 2014, 14:01
Tak vysoké hodnocení především proto že o šťastném konci nemůže být řeč, toho jsem se celou dobu bála. Vyprávění z pohledu Nicka, pak Amy, pak skutečné Amy, hra na poklad, myslím že toho bylo trochu moc.
VerenaLord
  19. 5. 2015, 13:41
Obsahuje spoiler spoiler Super příběh, musím uznat, že vyšinutá manželka naprosto zabodovala a její manžel podpantoflák prohrál na celé čáře (samořejmě nefandím podrazům, jen komentuji knihu). Musím uznat, že i konec mě velice překvapil, očekávala jsem cosi jako typický happy end, ale skutek utek! Jsem nadšená, byť musím vytknout poměrně špatnou čtivost oproti dalším autorčiným knihám a chyběl mi poněkud lepší spád příběhu. Ke konci již bylo zřejmé, co se děje, což oproti zbytku příběhu je velká škoda. Každopádně, když to vezmu kolem a kolem, příběh super, čtivost horší, ale nejlepší počin této autorky.
illy
  27. 2. 2014, 20:07
Je to dobrá kniha? Určitě. Fenomén a kult? Určitě ne. Nenechte se zmýlit hodnocením, tak dobré to zase není. Dosti průhledné. Navíc ukrutně nesympatické hlavní postavy. Čte se to dobře a to je tak všechno. Ale klíďo dám od Flynnové ještě něco. Jen doufám že vynechá kvízy. Otravné.
teola
  9. 7. 2015, 19:17
Zápletku jsem sice tak nějak odtušila, ale i tak se jedná o velmi čtivou záležitost. Jen jsem nakonec neměla v lásce ani jednoho z hlavních hrdinů. Závěr mi přišel, vzhledem k jejich povahám, naprosto adekvátní.
Pett
  16. 2. 2015, 22:51
K tomuhle počinu jsem přistupovala značně skepticky... už tolikrát jsem se nechala napálit u tzv. bestsellerů a komerčních trháků... ale po několika nadšených odezvách na film, který jsem neviděla, jsem si řekla, že je čas to tedy také "zčetnout" ...
A? I navzdory tomu, že mi kdosi vlastně propálil pointu a tak trochu jsem věděla, odkud vítr fouká, za což bych dotyčného vzala tupou sekyrkou... tak mi překvapivě přeci jen nešlo příběh těch dvou psychoušů odložit... takže... dobře ona to nakonec poskládala... udrží vás v napětí od prvního písmenka až po to poslední a to se cení v dnešní době... super psycho a konec... ten je vypsychařený až téměř k dokonalosti... už jen ten ďábelský smích mi tam chyběl :)
Venceslao90
  27. 11. 2014, 18:24
Také se řadím k těm, kterým se Zmizelá líbila. Je to kvalitně napsaný psychologický thriller, který mě bavil od začátku do konce. Výborně zpracovaná psychologie postav, chytře vymyšlený děj a celkem zajímavý konec. Pravda, je zapotřebí se do knížky začíst, dějově se kniha začíná výrazněji odvíjet až někde před polovinou, ale mně to nevadilo. Bez předchozích kapitol by to nebylo ono. Za sebe rozhodně můžu doporučit. Velká reklama, ale není to plytká rychlokvaška.
Ivet
  5. 12. 2015, 11:53
Knihu jsem pořádně začala číst až na druhý pokus. Začátek byl spíše průměrný a kniha mě opravdu chytla až po „překvapivém“ odhalení. Pak už bylo těžké se odtrhnout a až do konce jsem neměla ponětí, jak celý příběh skončí. Chvílemi bylo velmi děsivé, jak propracované byly myšlenky jedné z hlavních postav. Při čtení závěrečných částí mě několikrát zamrazilo, jak šílené to bylo.
Oba úhly pohledu měly své kouzlo, ale více jsem si užívala kapitoly Amy.
Čtení jsem si celkově velmi užila a rozhodně se k Gillian Flynn a jejím knihám někdy vrátím.
Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:33
Ano, tahle kniha odpovídá své propagaci. Na začátku jsem byla z Nicka zmatená, ale pak jsem byla v šoku, jak se to všechno vyvinulo. Musím říct, že tohle mě povzbudilo, abych se podívala i na další autorčina díla.
VenDulin85
  16. 10. 2016, 19:26
Mrazivý a strhující... obzvlášť oceňuji protipól vyprávění z pohledu Nicka den po dní od manželčina zmizení a zápisků z Amyina deníku od začátku jejich známosti. Film jsem viděla již dříve, ale musím uznat, že se jim tentokrát podařilo skoro nemožné, a sice že oba výtvory jsou rovnocenné. Jak kniha tak film postupně odhalují podrobnosti Nickova a Amyina společného života v tom správném nadávkování, udržují pozornost publika a na konci ho zanechají nevěřícně hledět do prázdna.
Lalaine
  23. 2. 2014, 9:01
Zmizelou jsem si půjčila na popud všech těch reklam v metru a Luxoru a Knižního klubu. :) Zpočátku jsem si říkala: "Proč lidi tak šílí? Vždyť je to docela nuda..." Amy vyprávěla o šťastném manželství, Nick tvrdil, že je nevinný a hledal odpovědi na svoje otázky. Věřte mi nebo ne, ale mě to lezlo na nervy. Amy byla tak naivní, dětinská, téměř dokonalá (jak trefný byl název té knížky o ní - Úžasná Amy). No... a v druhá část byla naprosto odzbrojující. Co jste si dosud mysleli, tak se rozplynulo jako pára nad hrncem. Neříkám, že jsem od začátku nebyla zvědavá, kdo je nakonec vrah Amy, ale tohle??? Probůh. Od té chvíli jsem začala hlavní postavy nenávidět ještě víc. :D Ovšem příběh sám o sobě mě opravdu nadchl. Přestože na knihy podobného žánru nejsem, tak mě Gillian přesvědčila, abych si určitě přečetla i její ostatní výtisky. A doporočuji to i Vám! :)
MolkoZuzka
  30. 1. 2014, 19:48
Obsahuje spoiler spoiler Podle mě výborná kniha, která je napínavá od začátku. Knihu jsem přečetla jedním dechem. A i já sama jsem lhářce Amy naletěla.. :)
Adele
  29. 6. 2016, 17:33
Celé to pozdvižení okolo Zmizelé mi přijde až příliš přehnané. Je to zkrátka dobrý příběh, dobře napsán,se zajímavými postavami. Celkově se mi knížka líbila, proti srsti mi byl jenom ten konec, závěrečná kapitola, poslední dialog, jak to dopadlo. A pokud můžu porovnat s filmem, já jako člověk kterému se většinou zfilmované knížky libí, byla filmová Zmizelá hodně špatná, spoustu pasážích vynechaných, opravdu nic moc. Knížka byla super, a oproti filmu dvojnásob.
Casey
  5. 11. 2015, 8:53
Po přečtení necelé půlky knihy jsem si říkal, že to snad ani není možné, aby příběh byl až tak jasný a jednoduchý, že by to chtělo nějakou změnu - zvrat. A hle, zvrat o 180 stupňů na sebe nedal dlouho čekat a já musel příběh a "toho zlého" najednou přehodnotit. To je asi největší přednost příběhu, kde si nejste téměř až do konce jisti, jak to vlastně celé je a nic není jasné jak se zdá. A to mám rád a baví mě to.
wendieta
  25. 1. 2015, 17:32
Kniha mě nezklamala, je vychvalována právem. První polovina trochu nudnější, ale bylo třeba popsat a seznámit čtenáře s postavami, aby je bylo možno v druhé polovině totálně zmást a vše co jsme si mysleli převrátit. Z konce knihy mám uvnitř pořád svíravý pocit. Plný počet.
venison
  11. 12. 2014, 18:35
Rozhodně se nejedná o nějakou přelomovou knihu, ale je mi spoustou věcí více než sympatická.. Tak především střídáním vypravěčů v knize, netradičně ne příliš oblíbení hlavní hrdinové (ale o to víc ze života) a především prapodivný "neamerický" konec.. Bohužel musím konstatovat, že je to jedna z mála knih, které jsou o chlup horší než film, protože tu správnou syrovou atmosféru ději dodal až famózní režisér Fincher.
Buřinka
  26. 11. 2016, 15:30
Teď jsem zčerstva knihu dočetla a dávám 4 *** za zajímavé téma, za jeho ještě zajímavější zpracování. Z hlavních postav mi nebyl sympatický nikdo (zpočátku snad jen Nick, ale závěrem bych z něj zvracela, sakra proč to nedotáhl do konce - moc bych mu fandila). Mé sympatie měla snad jen sestra Go a policistka Boneyová. Dějové zvraty byly leckdy nečekané, chvíli jsem si i myslela, že Amy zavraždili vlastní rodiče (jak se začala rozepisovat finanční situace...). Nemám ráda příliš propagované knihy, tuto čtu s dostatečným odstupem od mediální masáže a za sebe říkám, že tomu něco málo chybělo. Četla jsem již lepší bestsellery a ani to "neměly napsané" na obale. Myslím, že s tím kultem a fenoménem to propagátoři trochu přehnali...
Rominka
  24. 12. 2014, 17:17
Mě se Zmizelá rozhodně líbila a to i přesto, že jsem napřed viděla film, který docela věrně kopíruje děj knihy, takže jsem byla ochuzena o napětí i překvapivé vyvrcholení. Rozhodně se vyplatí přečíst, nudit se určitě nebudete a to ani u filmu :)
maurarita
  25. 7. 2015, 10:37
Ze začátku kniha trochu nudila ,ale postupem času mě velmi pohltila.Neuvěřitelně promyšlený a propracovaný příběh a překvapující a úžasný konec.
kajas1993
  25. 2. 2015, 23:04
U těchto žánrů je asi chyba nejdříve vidět filmovou adaptaci, protože v takovém případě vás od potenciálního čtení knižní předlohy může odrazovat představa, že už autorka nemůže ničím překvapit. Já byla ale z Fincherova snímku tak nadšená (ať si Akademie myslí, co chce, v loňském roce ho podle mého názoru jiný film nepřekonal), že bylo přečtení knihy naprosto nevyhnutelné. První cca polovina může působit zdlouhavě, neprostupovala jsem kapitolami nijak hladce, ale čím více se blíží konec, tím jsem hltala každou stránku víc a víc. Možná bych omezila linii s otcem, ale v příběhu Nicka a Amy hraje roli každá maličkost, takže tu požehnanou tloušťku knihy nemůžu mít autorce za zlé. Zajímalo by mě, kolik lidí si po přečtení/zhlédnutí "Zmizelé" rozmyslelo manželský svazek ;).
XZvire
  15. 12. 2014, 10:54
První polovina knihy se doslova vleče, je velmi velmi nudná.. ale jakmile se tímhle člověk prokouše, druhou polovinu zhltne za jeden večer. Kniha má jedno velké plus, že je velmi čtivá. Konec bych si představovala trochu jinak, ale aspoň se nejedná o klasický americký happy end.. Hodnocení je přesně na hraně 3,5..
pratoriax
  8. 12. 2014, 16:00
Vladislavus to napsal vyborne. Knihu jsem hltal, ale ten konec mi tam proste nesedi. Porad jsem cekal, co se na konci stane, jaky prijde zvrat, ten bohuzel neprisel, kvuli tomu "jen" 80%.
kklepkaa
  6. 11. 2014, 14:09
Obsahuje spoiler spoiler Psychologický thriller jak má být. Nicméně Ostré předměty mi přišly lepší, i se mi lépe četly. Kniha začíná pomalu, kde si vás autorka celkem slušně zpracovává, aby vás od poloviny knihy hodila do koloteče, ze kterého nemůžete a ani nechcete vystoupit. Svojí "Psychopatickou mrchu" vážně dovedla k dokonalosti... z Amy šel opravdu strach. Při hlubších úvahách člověka až mrazí. Žádná z postav mi opět nepřirostla k srdci, ale na to už jsem si u knih od této autorky zvykla. Flynn se pravděpodobně poučila od přepáleného šokujícího konce v Temných koutech a i když je konec do jisté míry šokují, jak je zvykem Gillian Flynn, je to ale celkem ještě s přihmouřením očí do jisté míry uvěřitelné. I tak mě kniha trochu zklamala. Díky mediální masáži ohledně filmu a tím i knihy jsem čekala naprostou bombu, což se nekonalo. Možná je to i díky tomu, že je to pro mě již třetí kniha od této autorky a tak ten její styl pro mě není už takový šokující. Ráda si ale do budoucna přečtu nějaké další její dílko :-)
Ruxandra
  7. 10. 2013, 19:13
Pomalý rozjezd, až jsem si chvílemi říkala, jak je to obyčejný příběh, už stokrát vyprávěný. A pak najednou šok! Musíte přehodnotit vše, co jste si až do té chvíle mysleli. A konec? Naprosto nečekaný! Autorka má vše krásně promyšlené, pro mě dokonalý čtenářský zážitek. Myslím, že budu muset zkusit i další knihu Gillian Flynn.
Eset
  20. 3. 2015, 10:01
Pro mě to bylo trošku zklamání. Bylo to zbytečně zdlouhavé a někdy opravdu nudné. Musím uznat, že námět je velice originální a být kniha o 100 stran kratší, tak bych dala i 4 hvězdičky, ale... Konec mě zklamal, nechce se mi věřit, že by se tak inteligentní a podlá žena nechala ukecat na sladké řečičky manžela. Další hvězdička tedy ubraná za konec, což máme konečný počet 3 hvězd.
dov
  21. 8. 2016, 16:37
Bomba. Příběh se vždy změnil v momentě, kdy se zdál jasný. Popis vztahu je velmi plastický a člověka láká srovnávat s skutečností. Je to mrazivé a pod kůží zalézající. Závěr jakoby potřeboval dokončit dalším dílem.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:05
Na tuto knihu jsem se velmi těšila, ale hodně mě zklamala. Díky bombastické reklamě jsem očekávala větší napětí, strhující děj, prostě něco docela jiného. Pořádný, mrazivý thriller. Za mě se nekonal.
Evina Kalousová
  19. 3. 2016, 17:41
No.. co na to říct.. Tahle kniha byla moje první, co jsem od Gillian četla. A musím uznat, že byla skvělá. Pojem "kult" a "fenomén" je poněkud nadnesený, ale kniha je to výborná, dokonce si vysloužila i mou amatérskou recenzi na mém novém blogu. Takže se musím přiznat, že už jsem si v knihovně rezervovala Ostré předměty a hned po Nesbově Pentagramu se vrhnu zase na Flynnovou. Dávám 100 %.
JarKun
  28. 12. 2015, 19:37
Přemýšlím, proč dávám pět hvězdiček ... Měl jsem při čtení dobrou náladu? Neměl. Číst o totálním odcizení a zhnusení se navzájem dvou lidí, co spolu žijí teprve pět let v manželství je pro mě jako pro manžela, žijícím se stejnou ženou už šestnáct let, dost odstrašující, deprimující. A to, jak jsou ze sebe navzájem znechucení, je až znechucující. Našel jsem v knize nějakou sympatickou postavu? Nenašel. Do sebe zahleděná Amy člověka rozčiluje od stránky 1 až do samotného závěru, je unavující, otřesná, odporná, nechutná, slizká, nesympatická. Nick? Jen si hlavně neušpinit ruce, tak lžu, lžu, podvůdek sem, podvůdek tam, úsměv sem, úsměv tam. Ostatní? Detektivové bez nápadu, lidstvo jako přeletává masa bez názoru, tu stranící tomu, tu zase jí ... Mě ta kniha vlastně udělala neskutečně blbou náladu, až jsem si říkal "jsme už opravdu, proboha, až tak prohnilí?" Tak proč pět hvězdiček. Protože je fakt umění napsat knihu, co vyvolává tolik emocí. A je jedno jestli pozitivních nebo negativních. Autorce se to povedlo. Přečteno za jediný den, jedním dechem, se zaťatou pěstí a znechuceným výrazem nad hlavními hrdiny. Ale po všem tom vzteku mi přišlo na mysl, že jsem tam našel i kus vlastních nedostatků a říkám si "aspoň vím, na co si dát pozor, abych jednou taky nebyl tak nechutný."
cravatta
  6. 5. 2015, 17:47
Obsahuje spoiler spoiler Perfektní knížka, i přes absolutně nesympatické postavy mě dostala. Musím podotknout, že jsem viděla napřed film a až potom si přečetla knihu, takže jsem si to nemohla úplně tak užít, když jsem věděla jak to všechno dopadne.. ale i tak jsem se skvěle bavila a určitě si od Flynnové ještě něco přečtu. Co víc říct, Amy jako psychopatická děvka a Nick jako hajzl bez emocí si mě získali :D.
Aratar
  20. 2. 2015, 17:40
Jsem nadšená! Palec nahoru za nápad vyprávět příběh deníkovou formou, kdy se střídá současnost s pohledem do minulosti. Skvělá psychologie postav. Informace z minulosti společného soužití hlavních postav jsou dávkovány po drobných kouskách, díky čemuž se mé sympatie přelévaly hned na jednu, hned na druhou stranu manželské dvojice. Tleskám autorce, která si dokáže se čtenářem takovým způsobem pohrát. Až mě v druhé třetině knihy napadlo, že děj je sice výborně vystaven, přesto si nedokážu představit, jak ho důstojně zakončit. A ejhle. I tohle se povedlo. Závěr mi totiž přišel rovněž geniální.
Tosim
  23. 7. 2015, 13:59
Je dobře, že si Gillian Flynn sama psala scénář, tak kongeniální spojení filmu a knihy se nevidí jen tak, obojí se doplňuje a ovlivňuje, včetně čtenáře, který byl v kině. Ten může reagovat, jako by události sledoval poprvé, díky autorčině rafinovanosti, spojené ve snímku navíc s rafinovaností Davida Finchera. Fakt lahůdka. 90%.
Astonius
  11. 9. 2014, 20:57
Řadím se do skupiny čtenářů, kterým se kniha velmi líbila. Musím přímo říct, že mě už dlouho nic tak nechytlo... :-) Žádný "pomalý rozjezd" se u mě nekonal, mě to prostě bavilo hned od začátku. Jen musím říct, že "ta bomba", ten "šílený zvrat" v polovině knihy, ze kterého je velká část lidí úplně vedle, pro mne zas tak nějak moc překvapující nebyl, protože jsem tento způsob vyvinutí zápletky tak nějak stále obecně očekávala. Úplný konec, když už jsem myslela, že je vše uzavřeno a zbývá pár stránek na "dohlazení" příběhu, mne naopak překvapil hodně - ale v pozitivním slova smyslu - autorka celou knihu završila chytře, konec trefně koresponduje s vylíčeným dějem a podle mého názoru je nepředvídatelný :-)
Dumbicek
  4. 7. 2016, 7:01
Už od začátku jsem měla pocit, že tohle už znám. A opravdu znám - viděla jsem totiž film. Bohužel ten ve mě moc nezanechal, což se o knize říct nedá. Bylo to čtivé, detailní a když jsem překonala trochu klidnější začátek tak jsem se těšila na každou stránku. Jediné co bylo stejné byl ten pocit, že Nick je idiot a Amy je magor. Závěr na mě působil trochu nudně,ale za to bych si klidně přečetla i další díl o tom jak jí prohnaně opravdu zabil. Každopádně kniha dá podmět k zamyšlení a hodnocení vlastních vztahů a jejich vývoje.
Matata123
  15. 8. 2016, 22:11
Obsahuje spoiler spoiler Kniha, která vás pomalu vtahuje za jeden prst... a pak se divíte, kde máte ruku. :)
Přečteno jedním dechem, za světla noční lampičky a z pokrouceným krkem... :)
Výborná kniha. A konec? Reálný. V tomhle případě to vážně jinak skončit nemohlo. Jiný konec by se ani k tak tajemné a dokonale propracované knize ani nehodil. Copak se jde mávnutím kouzelného proutku zbavit někoho jako je Amy? Nasouvá se mi „chudák Nick", ale svým způsobem si za to může sám...
Kniha, která mě donutila se zamyslet nad tím, kdo vlastně jsme a jestli vůbec známe sami sebe...
maillard
  23. 6. 2016, 16:10
Je to samozřejmě moc dobrá knížka, ale 5* dát fakt nemůžu, protože:
- už jsem četl pár desítek lepších thrillerů
- knížka obsahuje jeden dost velký nesmysl, který autorka nechala bez vysvětlení
- poděkování na konci knihy je ještě trapnější než obvykle.
Peeters
  3. 7. 2015, 20:25
Lepší než jsem čekal. Vykreslení Amy bylo vynikající. Závěr je jednoznačný: za vším hledej ženu! Doporučuji nejdřív číst knihu, potom se podívat na film.
we.ri
  20. 3. 2015, 21:56
Podle všech těch nadšených reakcí jsem čekala bombu. Ale pro mě bohužel "jen" čtivá knížka se zajímavou zápletkou. To je bohužel z mé strany všechno... Ano, četlo se to velice dobře, bylo zajímavé sledovat dějové zvraty, ale asi jsem taky psychouš, ale jako hustý psychothriler mi to teda zas až tak nepřipadalo. Každopádně určitě dobrá knížka, ale na zadek jsem si z ní opravdu nesedla...
Afire
  24. 11. 2014, 22:13
Celou knihu se střídaly sympatie k hlavním hrdinům. Dobře popisované vnitřní pocity postav. Nutily mě zamýšlet se nad tím, co opravdu je zásadní pro partnerský vztah, pro jeho trvalost. Jak jedna věc může vypadat odlišně z různých pohledů. Druhá půlka, možná poslední třetina je napínavá a má spád.
Aspet
  9. 6. 2014, 20:47
Paráda. Kniha dle mého gusta. Jsem z ní opravdu nadšená a netrpělivě očekávám filmové zpracování. Možná si ji dokonce přečtu ještě jednou do té doby. Knihu i autorku dávám do oblíbených.
depeche
  10. 10. 2013, 16:29
Já musím bohužel být ten negativní recenzent. Kniha lákala k přečtení nálepkou a slibovala hory doly. Bohužel toho nedosáhla. Styl jakým je kniha napsána se mi líbil, ale celkový příběh mi přišel "obyčejný". Zvrat v knize mě potěšil a byl jsem zvědavý jak to dopadne. Příběh měl mnohem větší potenciál. Za ty peníze bych si dokázal představit silnější čtivo.
anysek91
  13. 6. 2016, 10:48
Kniha byla super. Nechápu, jak někoho může napadnout takovýhle příběh...nicméně, jak už bylo řečeno několikrát, konec zklamal. Též jsem čekala něco dramatičtějšího. Tak nějak to vyšumělo.
koki.veru
  12. 1. 2015, 19:43
Uzasna knizka:-) opravdu prekvapivy zvrat v deji (nejdriv jsem nemela rada jednu postavu z knihy,pote druhou postavu). Jediny co me zklamalo je zaver knizky,cekala jsem neco lepsiho a prekvapivejsiho. Jsem zvedava na film jaky je.
spartik
  4. 11. 2014, 10:02
Musím říct, že nechápu co je na této knize kultovního nebo proč je to bestseller. Nesedl mi styl autorky, je utahaný a vůbec nic se neděje. Docela jsem se nudila, knihu jsem nedočetla.
lvasa
  18. 8. 2014, 21:48
Moc pěkně napsané. Postavy působí ve většině případů dost živě, autorka se nebojí každému dát trochu od každé příchutě - milý, zlý, podvodník, naivka, atd., a tak jsem ochoten odpustit i některé trochu za vlasy přitažené dějové obraty. Ke knihám se nemodlím, takže "kult" to pro mě není, ale rozhodně je to jedna z nejlepších knih co jsem poslední dobou četl, rozhodně si některá místa a postavy budu ještě dlouho pamatovat.
Yggdrasil
  18. 2. 2014, 10:06
Tak musím říct, že jsem z knihy celkem zklamaná. Nápad je brilantní, ale příběh sám o sobě mi přijde zdlouhavý. Prakticky od začátku jsem pochopila poentu knihy. Celou dobu jsem si říkala, to je takové nereálné, že to musí být jinak. Ke konci knihy jsem se musela opravdu přemáhat, abych ji dočetla.
Knihovnice25
  22. 1. 2014, 10:08
Těšila jsem se na tuhle knihu a dá se říct, že uspokojila mé očekávání. Během čtení jsem postupně podezírala více lidí z vraždy Amy. Nakonec se ale ukázalo, že to vlastně není tak jak si člověk myslí na jedné straně, protože na další to už může být jinak.
MM1979
  28. 9. 2016, 8:10
Napínavé, čtivé, prostě povedené - doporučuji! Nechtěl bych tento příběh zažít na vlastní kůži, chudák chlap :-)