Emma z umírajícího města

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Brokilon - 2013
ISBN: 978-80-7456-165-8

Brokilon (2013) 978-80-7456-165-8 310

Začátek 23. století. Totální válka vrátila svět zpátky do doby kamenné. Ve vylidněné Evropě přetrvala jediná civilizovaná enkláva, Město. Od Apokalypsy už uplynulo sto třicet let, následky války se však stále projevují. Město umírá.
V těchto časech si ve Městě hledá své místo i tvrdohlavá a impulzivní Emma. Odkrývá tajemství, schovaná pod povrchem. To jí většinou není ku prospěchu, ale ona s tím stejně nedokáže přestat.
Kniha spadá do takzvaného „oggerdovského" cyklu. Popisuje Oggerdův svět, ale nikoliv jeho dobu. (Založil/a: Desmond)

Zhabza
  6. 11. 2013, 13:30
Pro mě osobně zatím nejhorší Šlechtova kniha. Nejspíš se jedná o pokus zalíbit se poněkud mladšímu čtenářstvu. Lidem starším osmnácti (šestnácti) hrozí občasné protáčení panenek.
tequilaking
  7. 9. 2014, 9:27
Nenechte se odradit komentářem Zhabzy. Emma je poskládaná ze Šlechtových starých povídek, a čtenáři rozmlsaní Pohraničím nebo Oggerdem na ní nějaké mouchy možná najdou, ale jinak je to good :)
John Sky
  12. 9. 2015, 19:34
Kniha se mi nezdála až tak špatná, člověk se sice musel prokousat dost nudným začátkem, ale poté co byl děj okořeněn třemi přestárlými pařmeny, příběh dostal úplně jiný rozměr.