Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Diagnóza F50

82%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Diagnóza F50 Originální název: Diagnóza F50
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Motto - 2013
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 19x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Motto (2013) 248

Diagnóza F50 souhrnně označuje poruchy příjmu potravy, kterými dnes trpí mnoho žen, a dokonce i dětí. Novinářka Gabina Weissová je jednou z nich: bez obalu vypráví o své anorektické a bulimické minulosti: o tom, jak do toho spadla, o tom, jak hladověla, o tom, jak do sebe cpala cokoli – od strouhanky až po syrové špagety, aby ze sebe vzápětí všechno zase dostala ven. Otevřeně píše o pobytu na psychiatrickém oddělení nemocnice, o lásce, pro kterou se vzchopila, a o dětech, které jí nakonec zachránily život. (Založil/a: Eli.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Reetri
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 10. 2013, 11:12
Perfektní. Sice podobné vyjádření není na místě, ale číst takové knížky je zkrátka požitek! Obdivuju silné, cílevědomé ženy, které, ač se dostanou do srabu, se dokážou vyhrabat zase zpátky. (Je to po Zraněném dětství, Naprostém cizinci a např. Vím, o čem mlčím příjemná změna a teprve takovému dílu jako je Diagnóza říkám účtovat si věci sama se sebou!) Autorka je mateřsky dobrácká, i když místy nekompromisně tvrdá, ale to se nevylučuje. Má mé veškeré sympatie. Knížka je sondou do jejího psychického světa a závěrem je už jakýmsi soukromým dialogem mezi ní a ostatními anorektičko-bulimičkami.
MargarethMatthews
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 11. 2013, 17:29
Tento příběh by měl přijít do rukou všem dívkám a ženám, které se sebou někdy nebyly spokojené či se nenávidí z nejrůznějších důvodů. Je důležité si uvědomit, že cesta od zdravého stravování k této zákeřné nemoci, je velmi krátká a strmá. Knih o této problematice jsem přečetla již několik, ale žádná nebyla napsaná tak skutečně a bez příkras. Autorčin způsob vypravování mi byl blízký hned od začátku a v některých pasážích mne z toho až mrazilo. Myslím, že je skvělé, že dnešní nakladatelství nevydávají jen ty "hezké" knihy, ale i takové, které mohou pomoct desítkám, možná stovkám podobně smýšlejících a mimo to také těm nelhostejným, kteří chtějí pomoct, ale jsou intrikami zaháněni do kouta. Na začátku je to možná v rukou nemocných, ale později je to možná i jen volání po tom, aby si této "provokace" někdo všiml a podal ruku na cestě z tohoto životu nebezpečnému koloběhu. Doufám, že tento osud ukáže, že mnohdy stačí k "vyléčení" to nejmocnější, co existuje - láska a důvěra.
(http://mylittlecorneroftheworld.blog.cz/1311/provokace-k-pomoci)