Přátelé navždy

Přátelé navždy

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2225-6

Ikar (2013) 978-80-249-2225-6 264

Poprvé se potkali jednoho jasného zářijového dne ve školce. Gabby, Billy, Izzie, Andy a Sean, tři chlapci a dvě děvčata. Během následujícího roku se z nich stali víc než přátelé, stali se z nich „přátelé navždy“. Společně čelí životním výzvám a dobrodružstvím, společně snášejí ztráty a rány osudu. A i když se jejich cesty postupně rozcházejí, jejich přátelství zůstává jediným pevným bodem ve vesmíru... Ve svém doposud možná nejkomplikovanějším a zároveň nejemotivnějším románu vypráví jedna z nejpopulárnějších spisovatelek současnosti, Danielle Steel, napříč časovými rovinami příběh pěti jedinečných a navzájem velmi odlišných postav, kteří si kdysi říkali Velká Pětka.

Ukázka z textu

Sotva Sean zamkl dveře svého pokoje, Izzie vytáhla balíček šicích jehel a každému podala jednu spolu s dezinfekčním čtverečkem napuštěným alkoholem. Všichni vypadali velice slavnostně, zatímco Izzie pronášela krátkou řeč a vyřkla přísahu. Všichni s jejím nápadem souhlasili, i když to chlapci napřed považovali za trošku pošetilé a dali by přednost tetování. „Shromáždili jsme se tady,“ spustila oficiálně, „abychom si navzájem přísahali, že na sebe nikdy nezapomeneme, nikdy jeden druhého neopustíme a vždycky si budeme pomáhat, ať jsme kdekoli. Slibujeme si, že se budeme mít rádi až do smrti a budeme přátelé jednou provždy.“ Odmlčela se a podívala se na každého z kamarádů. Sledovali ji s vážnou tváří. „Teď všichni řekneme: Tak přísaháme,“ napověděla jim a pokojem zaznělo sborové „Tak přísaháme“. Pak Izzie ukázala na jehly. Věděli, co mají udělat. (Založil/a: Eli.)

moonchild
  10. 11. 2013, 17:04
Nový román jedné z nejúspěšnějších spisovatelek součastnosti sleduje nezapomenutelnou životní pouť dvou neobyčejných děvčat.