Broskve pro otce Francise

Broskve pro otce Francise

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4123-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-4123-4 432

Vše ale vezme za své ve chvíli, kdy Vianne dostane dopis od kamarádky Armande, v němž píše, že vesnička Lansquenet bude Vianne brzy zase potřebovat a zve ji k návštěvě – i kdyby jen měla položit květiny na její hrob. Armanda už je totiž osm let po smrti…

Ukázka z textu

Pospěš si, pospěš si. Zase ten hlas. Čí je? Můj vlastní? Armandin? Nebo je to hlas měnícího se větru, který vane tak mírně, že někdy skoro uvěřím, že úplně ustal? Tady, v poslední části naší cesty do Lansquenetu, je silnice lemovaná pampeliškami, většina z nich už odkvétá, takže je vzduch plný lehoučkých zářivých částiček. Pospěš si, pospěš. Reynaud říkával, že když necháte pampelišky, aby se rozsemenily, dostanou se příští rok všude – podél cest, na krajnice, do květinových záhonů, vinic, hřbitovů, zahrad, dokonce i do prasklin v chodnících – takže během jednoho roku, možná dvou, nezůstane nic než pampelišky, rozlezou se po celém kraji, hladové, nezničitelné… Francis Reynaud nenáviděl plevel. Ale já jsem měla vždycky ráda pampelišky, jejich veselé tvářičky, lahodné listy. Ale nikdy jsem neviděla, že by jich tu rostlo tolik. Rosette je ráda trhá a rozfoukává semínka do větru. Příští rok… Příští rok… (Založil/a: Eli.)

Keatin
  26. 11. 2016, 13:55
Jestli jsem byla nadšená Čokoládou a Krysařovými střevíci, neumím dostatečně popsat, jak moc mi "chutnaly Broskve". Joanne Harris se ve všech 3 knihách trefila do toho, co mě baví . "Broskve" byly velmi propracované, tématika aktuální i pro čtenáře za 20 let, troufám si říci. Autorka píše s lehkostí, slova na sebe navazují s naprostou samozřejmostí a tvoří skvělý příběh, nutí otáčet jednu stránku za druhou. Postavy skvěle vykreslené, zrají jako broskve na Armandině stromě.
moonchild
  3. 9. 2013, 14:26
Doma mám předchozí knihy a moc se mi líbili.V Knižním klubu jí ted mají tak jsem si jí koupila a už se na ní těším.Snad mne nezklame.Určitě ne.

---------------------

Kniha je bomba.Za den přečtená.To se mi dlouho nestalo.Doporučuji všem.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
maurarita
  17. 11. 2016, 16:25
Zajímavá kniha o Vianne , která dostane dopis ve kterém dostane pozvání na návštěvu a tím se jí změní celý život .
Manonka
  7. 3. 2014, 9:08
Mám moc ráda romány Joanne Harrisové a ani tento mě rozhodně nezklamal. Kniha je nesmírně čtivá a i téma soužití francouzských starousedlíků a arabů je velice zajímavé.
hedinka
  21. 5. 2014, 21:09
napsané hezky, ale příběh mi tak docela nesedl.. Proti ostatním knížkám od Joanne Harris to nebylo tak docela ono.