Srdce kontinentu

X-Egem - 1997
ISBN: 80-7199-018-3

X-Egem (1997) 80-7199-018-3 447
Knižní klub (1997) 80-7176-546-5 447

Alix a Caro – matka a dcera. Jejich životní osudy jsou si podobné jako zákony dědičnosti, ale vzdálené dlouhými roky dvou generací. Obě ženy jsou zdravotními sestrami. Ta starší si musí právo na svou vlastní cestu dobývat předsudky konvenční společnosti na začátku dvacátého století. Její dcera to má v tomto ohledu snazší, může se dokonce už s nevelkými překážkami oddat své velké lásce – létání. A tak zatímco matka léčí své pacienty v nemocnicích, dcera za nimi létá s lékařskou leteckou službou. Přestože obě musí vyřešit řadu problémů ve svém odpovědném povolání, největší životní zkoušky je čekají v lásce.
Vzrušující děj se odehrává v srdci australského kontinentu, který je pro nás stále ještě nepříliš známou pevninou. Austrálie se svou fascinující přírodou netvoří jen pouhý rámec vyprávění. Její osudy, historické události se všemi boji, prohrami i vítězstvími se prolínají a souzní i s životními osudy obou žen, ovlivňují je a dotvářejí. (Založil/a: ilon-a)

Nancy Cato Nancy Cato
*11.03.1917 - †03.07.2000