Spolek devíti

Spolek devíti

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1323-3

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1323-3 224

Organizovaný zločin pronikl do anglických finančních kruhů. Bezdrátová telegrafie umožňuje devíti podvodným spekulantům rychlou výměnu šifrovaných informací a kapitálové trhy velmocí se hroutí. Jejich tajné služby, a především Scotland Yard, neúnavně pátrají, ale po devíti zločincích kromě dvou těl zavražděných nenalézají stopy. Začátek konečného boje se "spekulanty" znamená až náhodné zatčení cizince obviněného z opilství a výtržnosti. (Založil/a: tomma)

tomma
  13. 8. 2013, 23:40
Docela podprůměrná detektivka bez jakéholi napětí či překvapivé pointy. Od Wallaceho jsem čekal přece jenom víc, zřejmě nutně potřeboval peníze na nájem. Co však stojí hodno za zaznamenání, je český překlad, který je tak archaický, že smysl některých vět jsem pochopil až po několikaterém přečtení. V knize není žádná poznámka překladatele nebo editora, proč tomu tak je. Teprve s použitím strýca Googla se lze dopátrat, že překladatel Karel Štěpánek žil v letech 1863-1932. Takovéto vychytávce se v dnešní době říká "cost reduction". Ale abych jen nehaněl, přestože je překlad takový, jaký je, občas lze narazit na perly, které by se mohly rovnou tesat. Vypíchl bych "Bylo zjištěno, že je procházející se pokladnou" a moje nejmilejší "Teď na mne nemluvte - vy žebráku. Váš bídný hadr zmařil všechny moje plány."