Pomalý muž

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Metafora - 2007
ISBN: 80-7359-054-9

Metafora (2007) 80-7359-054-9 243

Paulu Raymentovi je šedesát a po nehodě přišel o část pravé nohy. S nalomeným zdravím a chmurami na duši se vrací do svého poustevnického bytu, kde se o něj má starat ošetřovatelka Marijana, chorvatská imigrantka. Paul si začíná bolestně uvědomovat mučivou pravdu: nemá děti. Současně se v něm však probouzí ještě jiný, naprosto nečekaný cit touha po Marijaně. Svou lásku jí ale nemůže projevit jinak než snahou pomoci jejímu synovi. Nabídne se tedy, že Dragovi zaplatí vzdělání, ačkoli dobře ví, že ona jeho velkorysost nikdy neocení. Marijaniny úmysly náhle přestávají být tak nevinné a čisté jako ještě před nedávnem. Jednoduché vztahy se začínají komplikovat. (Založil/a: skjaninka)

skableska
  24. 2. 2015, 22:06
Kniha, která ve mně za celou dobu čtení nechávala zvláštní negativní pocity... což bylo možná cílem. Nejvíce na mě působila postava Elizabeth Costellové, která se zčista jasna objevila - která se ale objevila podle mého jen v mysli Paula...
Zajímaly by mě názory ostatních na tuhle knížku.