Cestování je můj život

Cestování je můj život

Podtitul: Na plachetnicích Tichomořím a na člunech divočinou severní Kanady

Originální název: Cestování je můj život

Action-Press - 2013
ISBN: 978-80-904191-2-4

Action-Press (2013) 978-80-904191-2-4 160

LEOŠ ŠIMÁNEK se stal díky Rusům cestovatelem a následně i spisovatelem. Zní to sice paradoxně, ale je to tak! Kdyby v šedesátém osmém bratrská armáda nevtrhla do tehdejšího Československa, nikdy by republiku neopustil, dál by vystavoval stavební povolení na úřadě v Plané u Mariánských Lázní a těžko by se jako zasloužilý ouřada po víc než dvaceti letech, když se konečně otevřely hranice, vydal do světa. Po emigraci se nejdříve zdálo, že zůstane u své profese a zakotví jako stavitel v sousedním Německu. Jeho dobrodružná povaha a klukovské sny jej však vylákaly na kanadský Sever, odkud se pak vydal ve šlépějích svého idolu, spisovatele Jacka Londona, dál do Oceánie. Poté úplně propadl cestovatelské vášni, která ho drží dodnes.
Autor v této knize nové řady popisuje své zážitky z mládí, cestu Tichomořím, plavbu na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobenou plachetnicí kanadskou divočinou až do Severního ledového oceánu. (Založil/a: Eli.)