Síla introvertů

Síla introvertů

Podtitul: Jak uspět ve světě, který přeje extrovertům

Originální název: Leise Menschen - starke Wirkung

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4735-4

Grada (2013) 978-80-247-4735-4 224

Konečně kniha, která se zabývá vnímavou polovinou lidí – introverty - se všemi jejich silnými stránkami a bariérami v komunikaci s druhými i sebou samými. Tato jedinečná publikace je vhodná pro všechny introvertní osobnosti, které díky ní pochopí sami sebe. Dozví se, jak skvělé jsou jejich silné stránky a přednosti, jako například vytrvalost, schopnost naslouchat nebo analytické myšlení – dovednosti, které jsou dnes potřeba více než kdy jindy. Introverti získají prověřené strategie a praktické tipy, jak řešit překážky vyplývající z jejich introvertní povahy, jak navazovat kontakty, jak jednat a vystupovat na veřejnosti. Pro extroverty kniha nabízí cenné informace pro pochopení introvertů a ukazuje, co se od nich mohou naučit – jak v soukromém, tak profesním životě. Velmi čtivá, zajímavá a dobře strukturovaná knížka obsahuje také mnoho testů, příběhů introvertních lidí či otázek a odpovědí, které vám pomohou na cestě vpřed. Využijte tuto příležitost a naučte se znát dobře sami sebe. (Založil/a: Eli.)

Sylvia Löhken Sylvia Löhken

Introvert
  28. 2. 2014, 19:19
Bezvadná věc. Líbila se mi zejména první část, kde je možné seznámit se s hlavními charakteristikami introvertních duší a s jejich potřebami. Ve druhé části je popisován osobní (rodinný), ve třetí pak profesní život ,,tichých lidí" s ohledem na jejich přednosti i deficity.
Tahle knížka mi hodně dala. Doporučuji k přečtení lidem s introvertními sklony, případně těm, kdo někoho takového mají ve svém okolí.
Lucy1994
  28. 3. 2015, 22:12
Jsem silný introvert, znám se. A proto mi možná tato kniha tolik nedala. Přišlo mi, jako kdyby autorka psala pořád to stejné několikrát, jen trochu jinak. Do čtení jsem se musela spíše nutit, opravdu nevím, čím to bylo. Samozřejmě tam pro mě bylo něco nového, co jsem tolik nevěděla (ne že bych věděla všechno, jen jsem se introverzí zabývala už dříve, proto mě asi tolik věcí nepřekvapilo). Ty rady, které píše, se zdají být hodně užitečné, to se mi líbilo. Jen pro mě byly některé rady "mimo", protože nedělám v podobných zaměstnání, na které byly rady mířeny. Ale to se týká jen mě, ne všech. Myslím, že tato kniha dá hodně extrovertům, kteří chtějí porozumnět introvertům, protože ti v podstatě o ničem z toho netuší. Introvertům spíše prospějí pouze rady, ale jinak si myslím, že introverti ostatní věci (přednosti a překážky) dávno ví, ale zase dost možná o nich netuší ,a tak jim kniha otevře oči. No, kniha je to zajímavá, pro někoho určitě prospěšná! :)