Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi

Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi Originální název: Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Petr Prchal - 2013
ISBN: 978-80-87003-36-7

Petr Prchal (2013) 978-80-87003-36-7 40

Po Pohádce o Bruncvíkovi, Králi Karlovi a Horymírovi přichází Lucie s Pohádkou o Cyrilovi a Metodějovi, kde vtipnou obrázkovou formou s minimem textu zpracovává příběh těchto věrozvěstů dětem od tří let do první až druhé třídy. (Založil/a: alča87)

alča87
  15. 11. 2013, 17:56
Opět hezká knížka ze série Dějin pro nejmenší. Bohužel mi připadalo, že toho o Cyrilovi a Metodějovi v knížce moc není, je to spíše taková legenda, než aby to působilo skutečně. Přesto dávám plný počet, protože je knížka příjemná a dětem něco předá.
teite
  13. 6. 2015, 21:54
Série dějin pro nejmenší se mi moc líbí, ale tahle knížka mě malinko zklamala. Vím, že je těžké uzpůsobit pro malé dítě něco, co vlastně nemá moc děj, ale tady si na rozdíl od jiných dílů nejsem jistá, zda se podařilo zachytit podstatu toho, co věrozvěsti znamenali pro naše dějiny.