Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hanebnost

80%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hanebnost Originální název: Disgrace

Nejnovější vydání:
Volvox Globator - 2002
ISBN: 80-7207-456-3
Počet stránek: 194
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 20x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Volvox Globator (2002) 80-7207-456-3 194

Dvaapadesátiletý profesor David Lurie je rozvedený a neuspokojivý citový život se snaží překrýt "rozumným" přístupem k sexu jako k pouhé tělesné potřebě. Po milostném vzplanutí ke své studentce zůstává bez práce, opouštějí ho přátelé, vysmívá se mu bývalá manželka. Útočiště nachází na venkově u své dcery, avšak ve chvíli, kdy obnovuje svůj vztah k ní i ke společnosti plné složitých rasových problémů, dochází jednoho odpoledne k nečekanému výbuchu násilí, jenž otřese veškerou jeho vírou a pro jeho dceru představuje velké ohrožení. Ironicky sžíravý, syrově vyprávěný příběh je přesto plný podivuhodné zvláštní něhy.

Za svůj román, který na ploše dvou set stran předkládá čtenáři hlubokou sondu do moderní jihoafrické společnosti, získal Coetzee v roce 1999 už druhou prestižní cenu Booker Prize (první v roce 1983 za román "Čekání na barbary"). (Založil/a: skjaninka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

lusk_lusk
60% 60% 60% 60% 60%
  20. 1. 2013, 20:48
Řemeslně velmi pěkně napsaná kniha. Bohužel téma nebo spíše rozhodnutí postav ke smíření s danou situací ve mne vyvolalo silnou antipatii k samotné knize. Na druhou stranu se mi velmi líbilo líčení situace jihoafrické společnosti v obecném smyslu slova.
strixa
60% 60% 60% 60% 60%
  18. 4. 2013, 13:05
Zarazilo mě, že ta kniha vyhrála Booker Prize...ale zpětně to dokážu pochopit. Kniha pravděpodobně přináší věrohodnej odraz jihoafrický společnosti, ukazuje realitu každodenního života ve městě i na vesnici, přibližuje evropskýmu čtenáři, "jak to tam běžně chodí" - z tohoto hlediska se asi dá kniha považovat za přínosnou, údernou, či jinak zajímavou. Bohužel - já jsem se jakožto čtenář naprosto nemohla ztotožnit s ani jednou z postav, jejich jednání mi přišlo nepochopitelný, hlavní hrdinové mi občas vyloženě i vadili, příběh sám o sobě taky nebyl nijak objevnej, konec mě vyloženě zklamal. I přes to všechno ale nakonec dám hvězdy 3 - kniha dokáže vyvolat dostatečně silný reakce a zamýšlení se nad otázkama, který si běžně člověk asi nepoloží.