Originální název: French Lessons

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1076-0

Argo (2014) 978-80-257-1076-0 192
Olympia (2009) 978-80-7376-163-9 224

Peter Mayle, vyzbrojen vidličkou, nožem a vývrtkou, nás tentokrát zavede do všech koutů Francie a podělí se s námi o potěšení, které může francouzský stůl nabídnout. Navštívíme s ním maličké restaurace i divy zmiňované v Michelinově průvodci. Prožijeme Foire aux Escargots v Martigny-les-Bains, což je celý víkend zasvěcený skromným, leč obdivovaným hlemýžďům. Staneme se diváky závodu Marathon du Médoc, při němž účastníci běží napříč velkými vinicemi v Bordeaux a osvěžují se na trase skvělým červeným vínem. Poznáme pamětihodnou provensálskou rybí polévku bouillabaisse v restauraci na jedné z pláží Côte d’Azur a budeme obdivovat dokonalá kuřata, jaká lze najít pouze na trhu v Bourg-en-Bresse. Poučíme se, který z francouzských sýrů má nejsilnější odér a samozřejmě získáme řadu skvělých receptů. (Založil/a: marta-b)

mosem
  18. 1. 2014, 21:54
Mayleho knihy mám rád, ale v tomto případě jsem byl trošku zklamaný. Popis jednotlivých akcí, kterých se Mayle účastní je sice svěží, ale na straně druhé mně některé popisy připadají spíše jako "zpráva ze služební cesty", než upoutavka, která by mně měla do některých oblastí přivést. Nejsou totiž mnohdy popisem toho, co může očekávat běžný návštěvník, ale pohledem VIP hosta. A to mi připadá právě v rozporu s tím, co autor deklaruje - francouzskou neformálnost, šarm, svobodomyslnost, netradičnost.....