Zlomek času

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-3760-2

Knižní klub (2014) 978-80-242-3760-2 176
Knižní klub (2005) 80-242-1309-5 176

V této knize se čtenáři představuje zcela jiný Erich von Däniken - autor se smyslem pro humor, fantastický pisatel a píšící fantasta. V tomto povídkovém díle autor líčí své vlastní zážitky, doplněné fantazií. Zabývá se cestováním v čase i chybnými směry vývoje naší společnosti. Autor přináší dobrodružství z celého světa a dokazuje, že nikdy neztratil humor a schopnost vcítit se do daných problémů a situací. (Založil/a: marta-b)

JarKun
  28. 10. 2013, 19:44
Tak nevím, možná jsem si na seznámení s autorem vybral špatnou knihu. A taky se asi autor netrefuje do toho, co mě baví a oslovuje. Nikdy mě příliš nebavily cestopisy a ve škole jsem nesnášel dějepis. Polovinou podívek a příběhů jsem se tak musel doslova z nucení prokousávat. Všechno napravila poslední dvě drobná dílka, zejména povídka o mimozemském pozorovateli, hodnotícím naši Zemi, a také povídka, v níž se ukazuje, jak někdy při subjektivním hodnocení nalezených artefaktů lze úplně změnit historii. Za obě tyto dílka, při kterých jsem se málem potrhal smíchy, měním hodnocení z nuly na dva a půl.
IOIOIO
  7. 3. 2013, 19:58
Tato kniha je prakticky totožná s dříve vydanou knihou "Miluji celý svět". Je doplněna o několik povídek a zamyšlení. A hlavně: vše je mnohem lépe přeloženo!
Plně se ztotožňuji s názorem uživatelky LuckaV. Nechápu, proč se u nás soustavně překrucují názvy knih, filmů atd. Kniha se mi moc líbila, můj oblíbený pan "záhadolog" by se skvěle uživil jako pisatel povídek!!
LuckaV
  9. 3. 2011, 10:33
Podle názvu knihy bych čekala něco úplně jiného. Pokud by byl ponechán překlad originálního názvu, bylo by to mnohem výstižnější. Záměr překladatele opravdu nechápu ... Jinak koncepce knihy byla poněkud nelogická, ale nic to nebránilo tomu, že jsem se výborně bavila.