Hračka

Hračka Originální název: Hračka

Van Aspen - 2007
ISBN: 978-80-254-0394-5

Van Aspen (2007) 978-80-254-0394-5 346

„Hračka“ je erotický román, který by za normálních okolností aspiroval na pozici literatury pro ženy. Je to díky romantickému prostředí Seychelleských ostrovů, luxusu privátního letoviska pro světové celebrity a vášnivé romanci hlavní hrdinky, působící v tomto prostředí jako psychoterapeutka. Kniha nám nabízí pohled na tento exotický ráj očima této mladé české ženy. Syrovost sexuálních scén a přímočará otevřenost se kterou dává autorka nahlédnout do myšlenkových pochodů ženy – predátora, činí z této knihy zcela výjimečnou sondu do intimního vyjádření ženské emancipace, sahající až za hranice normality. Díky tomu je autorka nazývána Charlesem Bukowskim v sukni. Kniha je psána strhujícím stylem, dává nahlédnout do tajů okultních rituálů a přestože je o lásce, rozkrývá před námi nebezpečnou a zraňující hru lidského ega, spojenou s tělesnou posedlostí a manipulací. (Založil/a: addelka)

#sex

teola
  24. 8. 2013, 15:09
Hlavní hrdinka je nevyzrálá a povrchní, ale i to bych možná dokázala odpustit. Jenomže Hračka patři mezi knihy, ve kterých nejvíc vyniká konec - v negativním slova smyslu. Tak uspěchaný a nepochopitelný závěr jsem již dlouho nečetla.
estrellita
  21. 2. 2013, 17:47
Na knihách Sylvy Lauerové nejvíc miluju závěry...pokaždé to je šok a pokaždé mám husí kůži...U Hračky to nebylo jinak..
MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 11:21
Miluju Lauerovou, ale tato kniha mě od ní bavila nejméně... Její novější knihy se mi líbí více. Např. Tichošlap...
Lalaine
  11. 6. 2012, 16:17
Musím plně souhlasit s uživatelem Ruxandra.
Knížka by se dala shrnout do 3 bodů.
1) Sex
2) Líčení
3) Hrozně nešťastný myšlenky
Knihu napsala dospělá, zralá žena, ale když jsem si knihu četla, měla jsem pocit, jako kdyby ji psala 16-letá holka. Hlavní postava se tomu také tak chovala. Musela být perfektně nalíčená za každých okolností a to nemluvím o tom, jaké činy v knize dělala. Kniha neměla ani žádnou velkou zápletku, žádný zlom. Vše bylo předvídatelné, očekávané. Nic Vás nepřekvapilo.
Co se týče konce, musím říct, že jsem byla opravdu zklamaná.
Mám vnitřní pocit, že autorka do knihy promítla především sebe, takovou jaká je - naivní, dětinská, nevyspělá.
Nemám chuť číst její další knihy.
Jediné, co se knize nedá vytknout, jsou dobře popisované sexuální akty. ... bohužel je to ale vše.
Ruxandra
  21. 7. 2011, 13:57
Co říct... Naprosto neadekvátní projevy hlavní krdinky k jejímu věku (40? mnohdy na mě působila svým jednáním hůř jak puberťačka), zvýrazňování slov a částí vět v textu (ježiš proč? aby se tomu přidalo na důležitosti? tak to tak autorka měla napsat a né si pomáhat zvýrazněním), absence jakékoli dějové zajímavosti...
Takhle zklamaná jsem z žádné knihy dlouho nebyla. Příběh mi připadal naprosto o ničem. Pořád dokola upravování se a šlechtění hlavní hrdinky (ve finále získáte dojem, že snad musela bez mejkapu vypadat jako Qasimodo), prakticky chybí popis prostředí (v anotaci popsané jako "romantické prostředí Seychelleských ostrovů" = pár vět o počasí, pár vět o okolí), jediné co bylo popsáno opravdu normálně a reálně byli ty sexuální akty. Celý příběh je předvídatelný, vlastně už na začátku musíte vědět jak to dopadne. V průběhu čtení jsem si říkala, že na tak špatné knížce se toho snad už nedá víc zkazit, opak byl pravdou. To, co autorka předvedla na konci - no prostě s prominutím tak pitomý závěr už jsem dlouho nečetla! Pokus o efektní zakončení, jakoby šokující závěr. Ve mě to ale akorát vyvolalo pocit hnusu. A to ne z obsahu (nejsem žádný puritán, to bych jinak tu knihu ani nemohla vzít do ruky:D), ale z toho, že to autorka vůbec mohla takhle hloupě neadekvátně zakončit.
Jediné plus knihy je, že se čte rychle. Prý je autorka nazývána Charlesem Bukowskim české literatury... To se snad dá brát jen jako urážka Bukowského!
Dominie
  20. 3. 2013, 17:37
Ačkoliv se každou knihu co mě nebaví snažím dočíst až do konce abych zjistila jak skončí, tady jsem to nedala - NUDA, NUDA a ještě jednou NUDA. Hrozně mě to zklamalo.
Bajusik
  4. 2. 2015, 13:09
Kniha byla místy čtivá místy nudná. Dost často předvídatelná. Taková popelka pro dospělé. Neříkám, že byla špatná, občas zajímavý zvrat, především na konci ( až mi toho Toma bylo líto :D )
Lucky83
  25. 7. 2013, 21:48
Třetí čtená kniha od autorky. Jumaroro - super. Tichošlap - skvělé. Hračka - průser!! Po dvou přečtených jsem čekala, alespoń na nečekaný závěr na který jsem od autorky zvyklá, ale ne. Nekonalo se. Hlavní představitalka Markéta mi byla silně nesympatická a vůbec celý příběh byl až stupidní! Jen sex, sex, sex..úvahy o sexu, o tom jak vypadá skvěle on, nebo ona. Hádání a urážení! Smiřování. A potom? Sex!
Pechmanka
  23. 3. 2013, 14:32
plně souhlasím s Lalaine. Prostě kniha jen a jen o sexu. Mít starost pouze a jen jak vypadám, zda jsem namalovaná, vyspinkaná, bez vrásek a odpočinutá, k tomu románek se známým am.hercem, prostě jasná oddychovka bez dalších záměrů. Závěr knihy byl divný, trošku mě zklamal.
kappa
  6. 9. 2012, 15:38
sorry, skončila jsem na 84 straně, dál to fakt nešlo! nejsem žádný puritán, sex mi v knihách nevadí, ale prostě mě to už nebavilo. Bylo to pořád dokola a pořád to stejné......a po 150té už sakra nudné.
Dana Knopová
  16. 3. 2016, 20:58
Ale jo.... první jsem četla Jumaroro, takže jsem čekala nějakou zajímavou zápletku, která mě teda narozdíl od Jumarora zklamala. Jinak se to nečte špatně, akorát hlavní hrdinka je z mého pohledu hrozná pipka :)
henadi
  18. 10. 2015, 22:21
Blbost...až se divím, že jsem to dočetla do konce:) Pubertální naivní pinda, která se akorát neustále kontroluje v zrcadle a zjišťuje, jak strašně moc je úžasná. K dokonalosti vlastně jen chybí přelíznout leskem její plné úžasné rty, nanést trošku řasenky na její dlouhatánské řasy a obléct se do oblaku luxusního parfému Samsara, který tak strašně zbožňuje... Má se prostě naprosto skvěle, akorát ten chlap jí zlobí, že....A ten závěr? Připadalo mi, jako když někdo vytrhnul poslední stránku z nějakého sado-maso porna a vložil jí místo poslední stránky do Hračky od Lauerové.
Klariska
  18. 1. 2015, 19:28
Katastrofa! Asi na 80. stránce jsem to prostě vzdala a přestala číst...kniha mi přijde úplně o ničem, jen samý sex,sex,sex..
petra.kanajlova
  19. 12. 2014, 12:25
Knížku jsem přečetla asi za týden. Musím říct, že se mi líbila. Byla docela zábavná. Samozřejmě, pominu -li nedostatky v málo propracovaném charakteru hlavní hrdinky. Opravdu ten věk byl neadekvátní. Ale jinak jsem se pobavila a knihu přečetla celou. Trochu mě nebavily pasáže o Dirckovi. Vůbec mi to tam nesedělo. Pouze to ještě víc prohloubilo můj dojem, že hlavní hrdinka je husa, která za každým chlapem dolejzá a je vlezlá. Žádná hrdost zde neexistovala. Potom také ta samozřejmost, se kterou je nevěrná manželovi.... no prostě charakterově byla opravdu puberťačka v těle čtyřicítky. Oceňuji ale zvukomalebně popsané sexuální scény. Měla jsem to skoro před očima, a to bylo vlastně to, co jsem od knihy očekávala. Závěr mi připadal dost nelogický. Mělo to skončit na ostrově. Vše další už bylo pro mě navíc.
dajina
  12. 4. 2014, 15:30
Od knihy jsem měla velké očekávání, ale byla jsem hodně zklamaná. Postava hlavní hrdinky se mi vůbec nelíbila, její charakter, styl myšlení, přehnané sebevědomí, bylo to jak číst o nějaké náctileté puberťačce. Při čtení jsem si říkala: "Kolik že jí je???" Číst o tom, jak uhání (žena ve věku mé matky) jako husa chlapa, který ji snad ani nechce, a který ani nemluví... bylo mi trapně za hlavní hrdinku. Dále postava cizince, ještě větší zklamání. Dostala jsem se s velkým přemáháním na stranu 100 a konec. Budu ráda, když ji někde prodám za nějaký slušný peníz, protože to pro mě byla opravdu nevýhodná investice do literatury
artcha
  24. 9. 2013, 15:47
Po Jumaroro docela zklamání, chyběla mi nečekaná pointa a myslím že autorka nezúročila naznačované zápletky (SPOILER: např. podezření manžela, nepřející kolegyni, zkřížení krve obou milenců a pod.).
Kelly05
  31. 12. 2012, 12:53
Nějak mi není jasné, proč tato knížka nese označení bestseller. Na večerní čtení, když nechci o ničem přemýšlet, je to asi dobrá volba, ale pokud od knížky očekávám víc, než jen trávení času s hlavní hrdinkou při úpravě make-upu a plánováním a přemýšlením o tom, zda se večer dostaví miláček, tak ten asi nadšen nebude. Jak již napsala uživatelka Lalaine, knížka působí "naivně, dětinsky a nevyspěle". Ony to nezachrání ani ty sexuální pasáže, které jsou sice dobré, ale popisu na obalu podle mě také moc neodpovídají.
Aeteria
  22. 2. 2012, 15:01
Autorka má naprosto specifický styl psaní, knížka byla zajímavá a poutavá s naprosto perfektním a nečekaným závěrem. Kdo má trošku vztah ke hrám sub/dom ať si knížku určitě přečte. Jediné co bych knížce vytkla je to, že by autorka mohla jít klidně dál co se sexuálních hrátek a perverze týče. Nicméně knížka se mi líbila. :)