Družicové mapy

Družicové mapy

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2352-0

Knižní klub (2009) 978-80-242-2352-0 360

Vstupujeme do třetího tisíciletí a máme tu čest těšit se z tak nádherných pohledů na planetu Zemi, o jakých se našim předkům ani nesnilo - díky družicím na oběžné dráze Země. První umělou družicí, která vzlétla do kosmu, byl Sputnik 1 v Sovětském svazu. Let této družice vzbudil zaslouženou pozornost po celém světě. V následujících dvaceti let probíhal závod mezi Sovětským svazem a USA o prvenství v dobývání kosmu. To mělo za následek dva paralelní kosmické programy, jejichž cílem bylo být o krok napřed před soupeřem především z vojenských a prestižních důvodů. Velký pokrok v družicových technologiích přinesl zejména vojenský výzkum, jenž byl motivován potřebou pozorovat s co nejlepším rozlišením povrch Země. Dnes se tyto technologie více využívají ve vědecké a obchodní sféře, přičemž na sběru snímků Země a výměně výsledků pozorování se podílí mnoho států. První vydání knihy Družicové mapy přináší nejnovější výsledky digitální kartografie zároveň s ukázkovými bezoblačnými snímky z celého povrchu Země. Digitální technologie umožňuje vizualizovat výsledky mnoha tisíců pozorování v jednom bezešvém pohledu. Máme tedy k dispozici dech beroucí záznam o kráse a rozmanitosti naší planety, který nám zároveň pomůže lépe porozumět některým jevům, jak přírodním, tak vytvořeným člověkem. (Založil/a: Eli.)