Rodinné konstelace objevná síla

Rodinné konstelace objevná síla

Systemická psychoterapie slouží k odkrývání skrytých dynamik, které spojují jednotlivce s jeho vlastní rodinou, a pomocí kterých nabízí příležitost k lepšímu poznání vlastní reality i reality ostatních rodinných členů. Zároveň nám ukazuje vhodnější a uspokojivější způsob, jak se jim přizpůsobit. Tyto dynamiky je možné zkoumat pomocí stavění rodinných systémů. Rodinné systémy ukazují, že každá rodina, každé pokolení, má něco jako vlastní svědomí, se kterým je možné vstoupit do kontaktu a získat tak důležité informace o tom, co narušuje rovnováhu hlubokých vztahů, nebo co ji naopak prohlubuje. Dialogy mezi Hellingerem a novinářkou Gabrielou ten Hövel uvádí čtenáře do zákulisí Hellingerova myšlení a práce, vedou ho cestou poznávání a uznání reality. Čtenář si může přímo ověřit Hellingerovy výroky o iluzi lidské moci a výroky týkající se systematických zapletení a svobody, pouta lásky, klamů svědomí, velikosti obyčejných věcí i pokroku dosaženého prostřednictvím viny. (Založil/a: avenue)