Hanako

Podtitul: Román moderní japonské dívky

Poprvé vydáno celosvětově: 1944

Rebcovo nakladatelství - 1944

Rebcovo nakladatelství (1944) 152

Autorka, která žila dlouhá léta v Japonsku, popisuje ve svém novém dívčím románku Hanako pestrý a při tom velmi přísný život mladé dívky v otcovském domě. Hlava rodiny je v ní svrchovaným pánem, jehož rozkazů je třeba dbáti bez nejmenší odmluvy. Hanako, mladé, krásné děvče, pocítí náklonnost k Evropanu, Čechu, a tato je tak silná, že roztrhává staré tradice a proti otcově vůli jde za hlasem svého srdce. Otec ji vyhosťuje z domu, zříká se jí. Ale láska překonává všechny obtíže a když je její manžel povolán zpět do Evropy, smiřuje se otec s dcerou, která mu ve své vlasti nechává malého synka, dědice domu, na jehož počest o svátku chlapců bude vláti velká hedvábná ryba nad vchodem.
Život je líčen věrně z poznatků autorčiných, a je doprovázen kresbami a barevnými obrazy malíře Jiřího Wowka.
Pro mladé dívky od 14 let. (Založil/a: mischella)

Barbora Markéta Eliášová Barbora Markéta Eliášová
*1874 - †1957

Ducii
  23. 1. 2014, 17:50
Uznávám nejsem cílová skupina, ale i tak si neodkážu představit, že by se mi něco takového líbilo před deseti lety. Příběh mne nezaujal a s jeho průběhem jsem nesympatizovala, líbilo by se mi kdyby to dopadlo a probíhalo celé jinak. A nelíbil se mi ani způsob, jakým to bylo napsáno - nečetlo se to rychle, nedokázala jsem se vpravit do děje. Prostě nuda od začátku do konce nad nezajímavým příběhem.