Prorok minulosti

Prorok minulosti

Podtitul: Riskantní myšlenky o všudepřítomnosti mimozemšťanů

Originální název: Propher der Vergangenheit

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-1023-1

Knižní klub (2003) 80-242-1023-1 224
Naše vojsko (1994)

Každá kniha Erich von Dänikena je odvážným krokem při poznávání bílých míst nejen ve světové archeologii, ale v celé světové kultuře. Autor však není zahleděn pouze do minulosti, prst „proroka minulosti“ ukazuje do budoucnosti. Je to patrné v kapitole o klonování a rasách, ale i v kapitole o starosumerských Seznamech králů, které umožňují pohlížet na úsvit lidstva z netradičního zorného úhlu. A jak už bývá u Dänikenových knih zvykem, místy se čtenáři až tají dech – jako třeba nad objevem světové geometrické sítě kultovních míst kolem celé zeměkoule! (Založil/a: marta-b)

number00
  19. 7. 2014, 15:24
Pekny pohled na nektere udalosti a veci, ktere mohli byt nebo se mohli stat tak, jak je pan Erich predklada. V jednom ma ale pravdu. Jsme zaslepeni jednim pohledem odborniku, kteri porad vidi jen "vyspela civilizace = vyspele prostredky" , ale treba az jednou v budoucnu po nas nekdo prijde a najde dva betonove drzaky vedle sebe, taky ho nemusi napadnout, ze ty drzaky mely za ukol drzet dreveny sloup na kterem bylo telefonní vedeni, protoze proc by nase vyspela civilizace pouzivala drevo, ze? :D.....