Ztracená knihovna

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4052-7

Knižní klub (2013) 978-80-242-4052-7 392

Carletonovou univerzitou v Minnesotě otřese neuvěřitelná zpráva: profesor Arno Holmstrand, špičkový odborník na antické dějiny, byl zavražděn. Vzápětí objeví jeho mladá kolegyně Emily Wessová v hromádce s poštou podivný dopis napsaný Arnovou rukou. V tu chvíli netuší, že se nachází na začátku cesty za odhalením pravdy o legendární alexandrijské knihovně i o boji dobra se zlem, jež doprovází její osud. Zatímco se Emily vydává do Oxfordu a poté do Istanbulu po stopách bájné ztracené pokladnice vědomostí, obyvatele Washingtonu vyděsí série úkladných vražd několika členů vládní administrativy. Zločiny někdo zametá pod koberec. Někdo mocný a bohatý. Někdo, kdo nechce, aby pravda vyšla najevo. A klíč k pravdě drží v rukou Emily Wessová… (Založil/a: Morsie)

A. M. Dean A. M. Dean

Morsie
  19. 8. 2013, 17:32
Náročnější čtivo. Opravdu dost náročné a to hlavně kvůli množství informací a postav. Může to mnohé odradit, ale já bych jim to nedoporučovala, ošidí se totiž o hodně dobrý příběh. A i když je to k nevíře, tak přes jistou rozvleklost, je kniha napínavá. Mě hodně bavila a jsem ráda, že jsem si k ní cestu pročetla. Je to totiž opravdu potřeba, je potřeba se knihou tak nějak prokousat a najít si k ní cestu. Pokud to zvládnete, nebudete litovat. A za čas se možná ke knize zase vrátíte.
Huckleberry Finn
  5. 10. 2014, 14:55
Nic světoborného, jde spíše o průměrný, místy i úsměvný, nepravděpodobný thriller. Původně jsem chtěl knihu srovnat s Šifrou mistra Leonarda, s Brownem se to ale porovnávat nedá. Problém Ztracené knihovny je ten, že v příběhu se dějí velké věci, akce, zážitky, které jsou popsány obyčejně a šedivě, jako by se vlastně nic nestalo. Oceňuji však, že autor ukrývající se za pseudonymem má výborné historické znalosti. Také mě bavilo sledovat řadu dobrodružných pátrání, stop, šifer a indícií, které univerzitní profesorka Emily v knize podstupovala.
Dumbicek
  7. 1. 2016, 9:24
Úplně mě to teda nenadchlo, ale zas to ani neurazilo. Celkem příjemné čtení, které má lehký spád. Nečetlo se to tak špatně, jak jsem si při prvních stránkách původně myslela.