HerStorky

HerStorky

Argo - 2003
ISBN: 80-7203-498-7

Argo (2003) 80-7203-498-7 64

Provokativní básnická sbírka ženské poetické skupiny Fatální Fámy. Společnou prvotinu zahajuje womanifest, v němž básnířky definují nejen svou tvorbu, ale především vlastní nazírání umění slova i života. Sbírku otevírá výbor Johanky Katové „Malá čarodějná“, s veršotepectvím AnnyGramové a Ropy Interior se může čtenář konfrontovat v částech „Podstatná přídavná jména“ a „Tortily s panenkovým pyré“. Fatálními fotografiemi sbírku doprovodila (zatím) poslední členka skupiny - blue.
Doslov Vladimíra Novotného odkrývá konotace, jež mohou být platné v zasazení knihy do současného literárního i společenského kontextu.

WOMANIFEST
■Ustavujeme ženskou poetickou skupinu Fatální Fámy.
■Víme, že pravá hemisféra je stejně dobrá jako ta levá.
■Prohlašujeme, že boření ženských předsudků o mužích a mužských předsudků o ženách je nám vlastní.
■Jsme naprosto přesvědčeny, že hormonální antikoncepce, potraty, menstruace a špinění jsou i mužskou záležitostí.
■Jsme naprosto přesvědčeny, že poluce, zbytnění prostaty a předčasná ejakulace jsou i ženskou záležitostí.
■Prohlašujeme milování za literární žánr.
■Dáváme na vědomí, že jsme v novém tisíciletí nikdy orgasmus nepředstíraly.
■Oznamujeme, že mužům penis nezávidíme. Zvláště některým.
■Vyhrazujeme si právo být krásnými intelektuálkami.
■Naprosto odmítáme povinnost být krásnými intelektuálkami. (Založil/a: mitulka)