Pekelné město

Pekelné město Originální název: The Infernal City (Elder Scrolls 1)
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Epocha - 2013
ISBN: 978-80-7425-171-9

Epocha (2013) 978-80-7425-171-9 280

Tamriel je čtyři desetiletí po Oblivionské krizi znovu ohrožován všepohlcujícím dávným zlem. To představuje Umbriel, létající město, v jehož stínu se dějí hrůzné věci: lidé umírají, aby posléze znovu ožili. A je to právě stín Umbrielu, kde velké dobrodružství začíná - setkává se zde totiž skupina zvláštních hrdinů. Bájný princ ukrývající tajemství. Špeh na stopě obrovského spiknutí. Mág sžíraný touhou po pomstě. A Annaig, mladá dívka, v jejíchž rukou může ležet osud celého Tamrielu… (Založil/a: Kůstka)

Katniss Lavender
  8. 5. 2014, 19:33
Nemohu říct, že by mne tato kniha zklamala, ale rozhodně nepřekonala má očekávání. Hrozně špatně se mi orientovalo v rasách hlavních hrdinů... nedokázala jsem si je představit ( popis ve stylu: je chlupatý a má ocas mi opravdu nestačí) a to mi opravdu hodně vadí. Také jsem nepobírala zeměpisné a místní názvy. Nevěděla jsem co je co a orientace v knize pro mne tak byla hodně těžká. Trochu jsem se přemlouvala, abych knihu vůbec dočetla a druhý díl zatím odložím...snad někdy dostanu náladu a přečtu si ho...nemám ráda nedočtené série, takže mne to nemine...
darkynka
  7. 10. 2016, 16:26
Knihu jsem začala číst až po hrají hry Skyrim a tak jsem se již dokázala orientovat lépe v postavách a místech. Jako doplnění ke hře naprosto doporučuji, ale těžko říct, jak knihu ocení nehráči.
c0udy
  30. 3. 2014, 16:54
Sám teď hraji TESV:Skyrim a před ním jsem hrál i Oblivion, takže je to výtaný dopněk. Dozvídám se tam co se děje mezi Skyrimem a Oblivionem, což jsem do této doby nevěděl o Vvanderfallu jsem věděl, ale nevěděl jsem co to způsobilo tohle to vysvětluje. Myslel jsem si že Annaig s Glimem odletěj, ale pak ne no to si asi budu muset přečíst Pána Duší.Strašně se mi líbí ta pasáž jak probíhají Oblivionem. Hlavně jak je tam honí Hircin a jaho smečka vlkodlaků. Miluju vlkodlaky, ale nesnáším Twilight saga nebo jak se to jmenuje. Musím dát 5/5 protože jsem velký fanda The Elder Scrols.
shann
  13. 8. 2015, 20:40
Průměrná fantasy vhodná pro všechny milovníky herní série Elder scrolls. Sám jsem dohrál všechny díly včetně jedničky a dvojky (tu s návodem!). U mě obě knihy zabodovaly hlavně dvěma věcmi. Poprvé jsem četl knihu, kde hraje prim vaření-alchymie a popisuje se do takových detailů. A kvůli popisu některých hlavních princů-démonů (Deadra). Zbytek je fantasy průměr za 60%.