Jsem zlomená

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-300-5

CooBoo (2013) 978-80-7447-300-5 392

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem. (Založil/a: Kůstka)

Tahereh Mafi Tahereh Mafi
*??.??.1988

Lucianna
  7. 9. 2014, 19:01
Po prvním díle byl druhý pro mě trochu zklamáním. Autorka má zajímavý styl psaní. Je to velice čtivé.
silvaren
  7. 7. 2014, 19:59
Autorka má úzasný, poetický styl, který mě nutil číst některé věty znovu a znovu, tak byly povedené. Příběh je o něco slabší než v prvním díle a Juliette je po většinu času ufňukaná, hledá sama sebe a nemyslí na nikoho jiného než na sebe, i když ostatním ublížit nechce. Doufám, že v třetím díle bude víc akce.
Lerenika
  9. 9. 2013, 0:16
Velice jsem si oblíbila jak autorka píše. Dobře to odráží myšlenky a charakter hlavní postavy. V díle jsou více propracované charaktery a úžasně zároveň.
Děj není nudný, jsou tu zvraty, chvíle, kdy musíte zadržet dech, aby jste mohli ustát situaci. Zabíjí mě, že nevím a nedokážu ani odhadnout, co se bude dít dál.
Jsem nadšená, všem doporučuji a těším se na další díl!
LiaFee
  22. 8. 2016, 15:24
No, po prvním dílu dost velké zklamání. Prostřední části sice bývají vždy slabší, ale tady to autorka fakt přehnala. Odpustila bych jí to, že Juliette neprošla skoro žádným vývojem (kromě toho, že se nám tu stihl vyrýsovat ten milostný trojúhelník, který jsme tušili už v jedničce), protože ona je asi prostě taková... s prominutím hloupá.
Co se mi ale nelíbilo, byl Adam. Pořád nevím, čím to je, ale teď už vím určitě, že ho nemám ráda. Obzvlášť ten jeho zvrat uprostřed knížky... Echm, echm. Kenji to vystihl dokonale: "Nemusíme o tom teď mluvit, jasné? Vlastně bych o tom nejraději nemluvil vůbec." Ano, Kenji. Taky bych nejradši zapomněla, že se to vůbec stalo. (A po zbytek knížky se i zdálo, že by to vůbec nevadilo, protože to nemělo žádný hlubší smysl...)
Tím se ale dostávám k veselejší části, a tou je Kenji. On to tam opravdu zachraňuje, ve všech smyslech, které vás napadnou. Jeho jsem si doopravdy oblíbila.
A ještě tu máme jedno milé překvapení, a tím byl Warner. Sice to bylo předvídatelné, ale jsem ráda, že to není úplně plochá postava.
E Vů Na
  29. 10. 2013, 16:20
Určitě doporučuji! :) Skvěle prpracovaná obálka, ale i ta originální je hezká :) Velmi čtivé, poutavé... nemohla jsem zkrátka přestat! Chvíle kdy jsem skoro brečela jsou úžasné :) Vůbec nevíte co bude následovat! Co udělají! :) Těším se na další díl ;)
viku
  20. 5. 2016, 22:00
Souhlasím , asi jsem čekala víc , ale druhé díly jsou vždy slabší ,takže dám šanci i dalšímu dílu...
vera290
  23. 2. 2014, 13:41
Tahle knížka se mi moc líbila, na můj vkus byl ovšem první díl o něco málo lepší. I tak se těším na pokračování.
Snapeova
  30. 8. 2013, 14:13
Z prvního dílu jsem byla nadšená a druhý určitě neztratil na kvalitě. Je psán v jiném prostředí. Zjistí se v něm mnoho zajímavých skutečností důležitých pro příběh. Více se odhalí postavy, které jsou podle mě slušně propracované. Narozdíl od prvního dílu, mě zde Juliette občas štvala. Udál se zajímavý posun v ději a příští rok nás čeká závěr. Jsem velice zvědavá, jak bude vypadat. Styl jakým Tahereh píše jsem si docela oblíbila. Přijde mi to opravdu jako přesný opis Juliettiných myšlenek a tak se za sebou opakuje i několikrát stejné slovo nebo věta. Líbí se mi ty zajímavé popisy věcí a událostí, i když občas je toho trochu moc. Nelituji toho, že jsem si knihu koupila.