Klára miluje matikáře

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Víkend - 2013
ISBN: 978-80-7222-895-9

Víkend (2013) 978-80-7222-895-9 176

Třináctiletá Klárka žije s maminkou, babičkou a osmiletým bratrem Samuelem. Tatínek ji už před lety umřel, což je pro Klárku i nadále bolestné a má pocit, že v rodině bez něj zůstala nezacelitelná mezera. Maminka i babička jako by se mnohem víc zabývaly jejím bratříčkem, takže si připadá osamělá a spřádá sny o tom, jak by jejich rodina mohla být zase kompletní. Když na jejich základní školu nastoupí nový učitel matiky, Klárka má pocit, jako by se vrátil čas: neuvěřitelně se podobá jejímu tatínkovi. Zatímco její spolužačky z něj mají jen legraci a čtyřicetiletý pedagog jim pochopitelně připadá jako stařec nad hrobem, Klárka se začíná těšit na hodiny matematiky… (Založil/a: alča87)

Kačkačtenářka
  6. 7. 2014, 19:03
Momentálně tuto knihu čtu a moc se mi líbí. Už na prvních 2 stranách mě neuvěřitelně zaujala a nelze se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji všem teenagerům. ;)