Odpočívej v pokoji

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Víkend - 2013
ISBN: 978-80-7222-899-7

Víkend (2013) 978-80-7222-899-7 304

Do luxusního lázeňského komplexu Yasuragi Hasseludden jezdí obyvatelé Stockholmu, aby se tu koupali a meditovali v japonském duchu. Jednoho rána je však v horké lázni nalezena v bezvědomí známá herečka a krátce nato ve svém pokoji mrtvý manželský pár. Obě události vypadají jako náhodné neštěstí. Když pak v lázeňském zařízení zemře další člověk, tentokrát v horkém venkovním vřídle, nelze již popřít, že mezi úmrtími existuje nějaká souvislost. Případy vyšetřuje mladá inspektorka Emma Sköldová spolu s kolegou Magnusem. Záhy zjistí, že nepůjde o rutinní záležitost… (Založil/a: alča87)

Sofie Sarenbrant Sofie Sarenbrant

Kebab Bursa
  16. 11. 2014, 10:54
Mám nedůvěru ke knihám, v nichž se na konci dozvím, že se hlavnímu hrdinovi vše zdálo. A také mám problém s detektivkami, v nichž hlavní padouch je schizofrenik. Vrahem tak může být vlastně kdokoliv a bez jakýchkoliv motivů. Autorka navíc nedotáhla jiné postavy, které byly v podezření, že vraždily. Prostě ne každá severská detektivka je zárukou kvality.