Originální název: Erinnerungen an die Zukunft

Knižní klub (2008) 978-80-242-2159-5 232
Ikar (2001)
Orbis (1969) 11-047-70 204

Podtitul: nevyřešené záhady minulosti

Bestseller Ericha von Dänikena.

Proslulý badatel a cestovatel pátrá v minulosti, aby v bájích, textech a kresbách starověkých kultur našel důkazy o mimozemském původu megalitických staveb, obřích skalních obrazců a záhadných hieroglyfů připomínajících kosmické lodi. Předkládá jasné a srozumitelné hypotézy, které - ačkoliv jsou v rozporu s oficiální vědou - mají daleko k nepřesvědčivosti. Jeho argumenty jsou provokativní, ale až mrazivě logické. (Založil/a: marta-b)

Ducii
  6. 2. 2015, 13:11
Zpočátku jsem se mírně nudila a nedokázala se začíst. To se změnilo asi od nějaké 60 strany. Pak už jsem to jen a jen hltala. Jeho teorie jsou zajímavé. Dává to logiku. Určitě bych to hned nezamítla jako scifi. Nutí to člověka se zamyslet. A taky to trošku hryže v hlavě: Co když má totiž pravdu? Určitě si přečtu ještě nějakou knihu. Objevila jsem doma v knihovně ještě jednu, tak se do ní určitě brzy pustím.
cholstik
  20. 7. 2011, 15:20
Velice zajímavě napsaná kniha o možné existenci mimozemských bytostech. Občas jsem musel přestat ve čtení, ale po krátce chvilce jsem se vrátil a dočetl dokonce, ale hodnotím 100%.
lc4u
  20. 10. 2016, 17:49
Tato prvotina byla první knihou od Dänikena, kterou jsem četl a celkově nezklamala. Autor nám předkládá řadu svých teorií a přesto, že nám vždy nepředloží jasně převratné důkazy (přece jen jde o záhadologii), klade si mnohdy jednoduché otázky, dokáže zajímavě, často i rozumově své úvahy odůvodnit a najít na ně případnou odpověď.
I když je kniha skoro 50 let stará a možná více jak polovina jeho teorií a úvah byla vyvrácena či jinak vysvětlena, tak základní myšlenka knihy je podle mě zcela na místě. V naší historii je tolik prázdných a kolikrát nepochybně zatajovaných míst a záhad a jen naprosto neznalý člověk může tvrdit, že souhlasit byť jen s jednou z jeho úvah či myšlenek byl a je vyložený blábol a fantasmagorie - jasně, ve své době to bylo něco nevídaného a i dnes tvrdit něco "odlišného/alternativního", než uznává oficiální proud je stále odvážné a přijímané s vlnou nevole. Pohodlní skeptici.
Názor a obrázek o knize a autorovi si udělá každý sám.
xandr
  17. 4. 2012, 9:55
Kdybych mohl, dám ještě nižší hodnocení. Klasická přehlídka úvah ve smyslu:"Možná, asi, pravděpodobně, je k zamyšlení, je více než pozoruhodné atd...." Navíc bez jediného relevantního důkazu. A i přesto, že se to snaží hezky vysvětlit a lidi fascinovat, šokovat. Rozumnému člověku dojde, že je to blábol vedle blábolu, nemluvně o tom, že minimálně 50% úvah je v dnešní době již bezpodmínečně vyvráceno.