Záhady pravěku v otázkách a odpovědích

Záhady pravěku v otázkách a odpovědích Originální název: Záhady pravěku v otázkách a odpovědích

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-00-02773-9

Albatros (2012) 978-80-00-02773-9 216

Moderní dětská celobarevná encyklopedie s unikátními ilustracemi Zdeňka Buriana pro děti od 8 let. Najdeme zde 555 odpovědí na zajímavé otázky týkající se dávné minulosti naší Země i okolností vzniku života na naší planetě.
Text je doplněný množstvím ilustrací světově proslulého malíře pravěku Zdeňka Buriana a mnoha rekonstrukcemi pravěkých zvířat, fotografiemi fosilií, mapkami a pérovkami. Kniha je rozvržena do čtyř tematických celků ZNÁMÁ - NEZNÁMÁ ZEMĚ, TAJEMSTVÍ ŠIFRY, CESTY ŽIVOTA a VZKŘÍŠENÁ MINULOST a více než 600 ilustracemi.
Kniha svou přístupnou formou zaujme i dospělého, který se tak dozví ledacos nového z posledních objevů v heslech Nejpodivnější tvorové dávné minulosti, Zrození a zánik hor, Život a smrt dinosaurů či Minulost koně a Živé fosilie.

Popis: vázaná, 19,5 × 25,5 cm (Založil/a: Eli.)