(Ne)obyčejný kluk

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4035-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-4035-0 320

Auggie Pullman se narodil s deformovaným obličejem, což mu znemožňovalo navštěvovat běžnou školu – až do nynějška. Teď je ale všechno jinak. Auggie se chystá do běžné školy, a to rovnou do páté třídy. Podaří se mu přesvědčit nové spolužáky, že je navzdory svému vzhledu stejný jako oni? Nebo o tom dokonce přesvědčí spolužáci jeho samotného? (Založil/a: Ally Friday)

Morsie
  22. 8. 2013, 15:22
Co k tomu říct? To si musí každý přečíst, pak pozná, jak mocný a silný to je příběh. A jak je hlavní hrdina August neskutečně rozumný, vyspělý a tak statečný. Tuhle knihu by si měl přečíst opravdu každý. Netvrdím, že každý z nás se lidem s postižem posmívá, ale určitě si to sám nedovede představit. Díky (Ne)obyčejnému klukovi to pocítíte takřka na vlastní kůži... Opravdu silný zážitek.
Lalaine
  16. 1. 2015, 9:54
Opravdu parádní kniha! Oceňuji na ní, že je rozdělena na několik pohledů, což jsem ze začátku vůbec netušila. Můžeme se tedy podívat do světa Jacka, který se přátelí s Augustem coby zcela odlišným žákem; Augustova sestry a jejího kluka, atd. Prostě nám nabízí nahlédnout do světů, ve kterých August nějakým způsobem působí a ovlivňuje ho, ať už negativně či pozitivně. :-) Rozhodně mám v plánu tuto knížku někdy koupit svým dětem a i dětem do třídní knihovničky, neboť práce s ní by byla velmi dobrou pomůckou pro prevenci šikany. :-)
Kosac
  1. 11. 2016, 14:01
Tahle kniha mi nejprve přišla pro mlaší. Ale není to tak. Tuto knihu mužů vřele doporučit všem věkovým kategoriím! Bylo to něco úplně jiného než jsem zvyklý a o to více příjemně mě to překvapilo.
Mara
  6. 10. 2013, 14:39
Opravdu silný a dojemný příběh Augusta. I přes to všechno, co si musí prožívat je to hrdina s velkým H.
Ginnevra
  14. 11. 2013, 12:30
Velké zklamání. Nemůžu si pomoct, čekala jsem mnohem víc. Že děti umí být kruté - všeobecně známý fakt, že je laskavost nedoceněná - taky víme. Přemýšlení desetiletých dětí bych tolik nepřeceňovala. Obraty, popisy i děj poměrně nudné. Překvapení se nekonalo. Styl psaní a dělení kapitol otravné.
Je mi líto, ale mnoho nudnějších knih jsem nečetla.
Pulec
  29. 5. 2016, 11:28
Opravdu povedené a silné dílo s pozoruhodným nápadem, které zaujme jak děti tak dospělé. Trochu připomene knihy Torey L. Hayden, tady ovšem příběh není popisován z pozice učitele, ale dítěte. Tím se jeví ještě zajímavější. Už jen proto, že udržet laťku tak křehkého a závažného tématu, o kterém kniha je autorka zvládla po celou dobu knihy a nesklouzla k žádným klišé a stokrát omletým záležitostem. Dávám pět hvězd a směle bych titul zařadil jako doporučenou četbu pro všechny děti školou povinné.